Przejdź do treści

Sezon targowy wystartował wystawą NORTEC w Hamburgu

Sezon targowy wystartował wystawą NORTEC w Hamburgu

Rozpoczęcie tegorocznego sezonu targowego należy uznać za udane. Klaster Obróbki Metali, wraz z firmami członkowskimi, prezentuje się na międzynarodowej imprezie w Hamburgu w Niemczech. W dniach 23-26 stycznia 2018 r. odbywają się tam Targi Technologii Produkcji, Obróbki Metalu i Budowy Maszyn NORTEC.

Jest to znana, specjalistyczna wystawa, organizowana w północnych Niemczech od 30 lat. Corocznie bierze w niej udział kilkaset firm z kilkunastu krajów. Impreza ta jest alternatywą w stosunku do targów Hannover Messe dla szukania partnerów w Niemczech i północnej Europie.

KOM reprezentowany jest przez firmy członkowskie: Jazon, Polinvest i Zakrem oraz przedsiębiorstwo STARPOL II ze Starachowic.

- Wystąpienie to traktujemy jako penetrację rynku. W odróżnieniu od uczestnictwa w znanych i dużych targach na rynku niemieckim, chcemy przyjrzeć się  tym razem bardziej regionalnym. Wybraliśmy więc NORTEC w północnych Niemczech - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura KOM, odpowiedzialny za internacjonalizację.

Janusz Poulakowski opowiada, że już po pierwszym dniu było widać, iż targi te mają inną specyfikę i grupę docelową klientów, jeśli chodzi o branżę przemysłową. Na kontakty targowe, ich efekty i wnioski z wystąpienia trzeba będzie zaczekać. Pierwszy dzień imprezy był jak zwykle „rozruchowy”,  ale w kolejnych można było zauważyć zdecydowanie wyższą frekwencję zwiedzających i zainteresowanie ofertą firm członkowskich KOM.

Targi przeznaczone są dla firm działających w obszarach:
- poddostawcy i podwykonawcy części, komponentów, modułów i podzespołów;
- półprodukty i półfabrykaty z metalu i tworzyw sztucznych;
- technologie obróbki skrawaniem;
- obróbka plastyczna, cięcie i perforowanie blach;
- budowa maszyn i linii produkcyjnych;
- maszyny do spawania i przeróbki uszlachetniającej;
- osprzęt do obrabiarek;
- sterowanie numeryczne i techniki komputerowe;
- wyposażenie i urządzenia dla zakładów produkcyjnych;
- elektronika i elektryka, automatyzacja produkcji;
- druk3-D, prototypowanie, technologie wytwarzania.

Prezentacja była możliwa dzięki wsparciu Domu Polski Wschodniej w Bruseli. Kolejnymi targami z taką pomocą, gdzie wystąpi KOM, będzie MIDEST w Paryżu, w marcu 2018 r.

Zdjęcia stoiska KOM podczas NORTEC można obejrzeć TUTAJ

 

NORTEC

Image
East Poland House