Przejdź do treści

Projekt KOM zgłoszony do Krajowego Planu Odbudowy

Projekt
Fot. pixabay.com

Podlaska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości uchwałą wyraziła swoje poparcie, do zarekomendowania Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego, dla czterech projektów wpisujących się w idee przemysłu przyszłości i cyfryzacji, zgłoszonych do Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Projektami popartymi przez Radę są:

- "Technoplex", przesłany przez samorząd województwa,

- "Podlaski Park Przemysłowy Przemysłu 4.0", przesłany przez samorząd województwa,

- "Ekosystem Innowacji Dolina Rolnicza 4.0", przesłany przez samorząd województwa,

- "Smart Education for Industry 4.0 - Innowacyjne hybrydowe kształcenie zawodowe w internetowej sieci społecznościowej", przesłany przez Klaster Obróbki Metali o Statusie Krajowego Klastra Kluczowego.

W sprawie włączenia powyższych projektów do Krajowego Planu, do premiera Mateusza Morawieckiego pismo wystosował marszałek Artur Kosicki, tym samym udzielając im swojego poparcia.

Zgłoszony przez KOM projekt "Smart Education for Industry 4.0" to innowacyjne narzędzie zawodowego kształcenia praktycznego w najnowszych technologiach CNC, odpowiadające w pełni wymogom przemysłu i edukacji zawodowej przyszłości z hybrydową (stacjonarno - zdalną) metodą kształcenia. Głównym celem uruchomienia systemu SIE 4.0 jest likwidacja bieżącej luki kompetencyjnej i oferowanie długotrwałego strumienia podażowego kadr na potrzeby przemysłu.