Przejdź do treści

Firma Malow przekazała 200 tysięcy dla szpitala w Suwałkach

Malow

Suwalska spółka Malow, producent mebli metalowych, przekazała darowiznę w wysokości 200 tysięcy złotych na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. Pieniądze te będą przeznaczone na zakup analizatora laboratoryjnego oraz przygotowanie pracowni do badań prób w stronę koronowirusa.

- Rada Nadzorcza i Zarząd firmy Malow Suwałki podjęły decyzję o przekazaniu 200 tysięcy złotych suwalskiemu szpitalowi na zakup analizatora laboratoryjnego oraz przygotowanie pracowni do badań prób w stronę koronawirusa (SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 - red.). Decyzja ta została podyktowana społeczną odpowiedzialnością biznesu, przyjętą jako element długofalowej strategii spółki. Żyjemy w lokalnej społeczności. Tu mieszkamy, pracujemy. Tu żyją nasi pracownicy, nasze rodziny i dzieci. Dobro ich wszystkich leży nam na sercu i to dla nich wspieramy lokalne potrzeby, szczególnie te ważne dla naszego życia i zdrowia. A obecna sytuacja jest wyjątkowa i wymaga szybkich i znaczących decyzji. W myśl hasła naszej drużyny siatkarskiej #RazemMożemyWięcej, solidaryzujemy się z potrzebującymi i jesteśmy otwarci na lokalne potrzeby - powiedział Henryk Owsiejew, Przewodniczący Rady Nadzorczej Malow.

Za wkład i zaangażowanie w pomoc placówce firmie podziękowała Edyta Krzywicka, Kierownik Działu Zamówień i Inwestycji Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

- Dziękujemy, że w tych trudnych chwilach możemy liczyć na Państwa. Szpital w chwili obecnej wszelkie środki, jakie posiada, poświęca na walkę związaną ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktykę oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywoływanej wirusem SARS-CoV-2, zwanej COVID-19. Niestety środków jest coraz mniej, dlatego tak nieoceniona jest pomoc z państwa strony - napisała przedstawicielka szpitala.

Jednocześnie w piśmie skierowanym do firmy zaapelowała:

- Zwracam się w imieniu Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach o pomoc w każdej postaci. Mając powyższe na uwadze, iż macie Państwo możliwość pomocy wykonując meble czy środki ochrony osobistej na drukarkach 3D, zwracamy się z prośbą o wsparcie i podarowanie szpitalowi przyłbic które, są jednym z najskuteczniejszych środków ochrony osobistej, wózków do przewożenia leków, szaf do przechowywania leków itp. W chwili obecnej pragniemy zaadaptować pomieszczenia Medycznego Laboratorium Mikrobiologicznego, celem powstawania pracowni do wykonywania badań w kierunku koronawirusa i choroby COVID, nieocenioną pomocą z Państwa strony będzie wkład w postaci mebli czy drzwi.

Malow Sp. z o.o. jest firmą członkowską Klastra Obróbki Metali.

Inf.: www.przedsiebiorczepodlasie.pl