Przejdź do treści

Z wizytą w ASPI

ASPI

2 marca odwiedziliśmy zakład naszego klastrowicza - ASPI w Suwałkach. Celem spotkania było zacieśnienie współpracy oraz wykorzystanie możliwości i potencjału usług biura KOM i współpracy kooperacyjnej.

ASPI sp. z o.o. sp. k. to producent narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. W ofercie firmy znajdują się piły tarczowe, taśmowe, trakowe, przedsiębiorstwo zajmuje się regeneracją tych narzędzi, jak też produkcją na życzenie klientów.

W spotkaniu udział wzięli: Piotr Szyszkowski, prezes ASPI, Karolina Szyszkowska, export manager, Janusz Poulakowski Z Klastra Obróbki Metali.

Rozmawialiśmy m.in. o optymalizacji procesów i zasobów, wymianie doświadczeń, dobrych praktyk i rozwiązań, praktycznych rozwiązaniach z zakresu wdrożeń standardów LEAN.

Podczas wizyty określone zostało zapotrzebowanie i zadeklarowana chęć współpracy przy organizacji webinaru - warsztatu w ramach GZW Kooperacja, w celu praktycznej wymiany doświadczeń i rozwiązań w zakresie gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwach. Dyskutowaliśmy również o włączeniu firmy w działania szkoleniowo-doradcze w ramach funkcjonujących Grup Zaawansowanej Współpracy: Kooperacja, Technologie, HR.

Przedstawiciele ASPI zainteresowani byli obszarami pozyskania wsparcia i przygotowania aplikacji projektowej, w obszarach: rozwój technologii, rozbudowa parku maszynowego, prace B+R, internacjonalizacja (narzędzia związane ze zwiększeniem ekspansji na rynki zagraniczne, raporty i analiza rynków, selekcja partnerów, rozwój obszaru digital marketing. Firma jest zainteresowana dołączeniem do projektu 2.3.3 Internacjonalizacja członków KOM.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie w siedzibie ASPI w Suwałkach.