Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

Współpraca wewnątrz klastra - wizyta w firmie Promotech

PROMOTECH KOM
PROMOTECH KOM

Firma New MBK wraz z przedstawicielami Klastra w dniu 07.10.2021 odwiedziła przedsiębiorstwo Promotech. Celem spotkania było przekazanie dobrych praktyk i prezentacja rozwiązań, które warto zaimplementować.

Promotech dysponuje warsztatem z obrabiarkami CNC oraz spawalną, malarnią i halą montażową. Obecnie firma oferuje ponad 300 produktów, m.in. profesjonalne elektronarzędzia, wiertarki na podstawie elektromagnetycznej, ukosowarki do blach i rur, wózki do automatyzacji spawania i cięcia oraz spawalnicze systemy portalowe i wiele innych. Ponad 90% produkcji jest eksportowana do wielu krajów na całym świecie. Na specjalne zamówienia są projektowane i wytwarzane unikalne maszyny i kompletne linie spawalnicze.

Spotkanie dobyło się w siedzibie przedsiębiorstwa w Białymstoku przy ul. Elewatorskiej, poprowadził je Dyrektor Operacyjny firmy Promotech - Artur Zawadzki, wieloletni Dyrektor Operacyjny firmy Promotech, który wyczerpująco odpowiedział na pytania przedstawicieli firmy New MBK. Podczas spotkania odbyła się również prezentacja możliwości systemu IPOsystem, produktu naszego klastrowicza – firmy UIBS Teamwork. Prezentację poprowadził Grzegorz Skowronek – Dyrektor Handlowy firmy UIBS Teamwork, który opowiedział o zaletach rozwiązania do zarządzania produkcją.

IPOsystem to inteligentny autonomiczny system decyzyjny, który samodzielnie zarządza wszystkimi zasobami produkcyjnymi na halach, bez udziału planistów i osób dozoru bezpośredniego. IPOsystem w czasie rzeczywistym podejmuje optymalne decyzje dotyczące kolejności realizacji i doboru zasobów dla poszczególnych czynności technologicznych. Każdy pracownik, po zgłoszeniu się do systemu, otrzymuje natychmiast polecenie realizacji optymalnej na dany moment operacji technologicznej.

Dziękujemy za możliwość poznania parku maszynowego i rozwiązań wdrożonych w firmie Promotech, było to świetną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy naszymi firmami klastrowymi.

 

NM JR KOM