Przejdź do treści

Wizyta w firmie Promotech KM

Szlifierki - produkcja dla klienta

25 marca 2022 pracownicy biura KOM odwiedzili w ramach wizyty studyjnej jedną z firm członkowskich - wieloletniego Klastrowicza - firmę Promotech KM z siedzibą w Łapach.

 

Spotkanie miało na celu zacieśnienie współpracy z KOM, wykorzystanie możliwości i potencjału usług biura KOM i współpracy kooperacyjnej. W spotkaniu ze strony KOM udział wzięli: Justyna Rzepka – Specjalista ds. kooperacji technologicznej, Renata Martyniuk – Specjalista ds. relacji biznesowych, Tomasz Kuczyński – Konsultant ds. relacji biznesowych. Przedsiębiorstwo Promotech KM reprezentowali: Krzysztof Sokołowski - Dyrektor Generalny, Adam Kuczynko - Kierownik Produkcji.

 

Działalność firmy

 

Główna działalność firmy to produkcja elementów na zlecenie. Firma od lat zajmuje się obróbką metali, produkcją maszyn oraz małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych. Pracownicy przedsiębiorstwa wykonują kompletne maszyny na zlecenie klienta. Firma obecnie zatrudnia 86 osób, a w najbliższym czasie będzie prowadziła rekrutację na stanowisko spawacza. Klientami firmy są przedsiębiorstwa zagraniczne, głównie z Danii czy Holandii. Promotech KM widzi potencjał kooperacji z firmami z Klastra w zakresie spawania, jest na etapie wdrażania zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego i w tym widzi potencjał oraz usprawnienie pracy. Przedsiębiorstwo podejmie się również współpracy w zakresie wykonania gotowego produktu obejmującego parę procesów. Wyposażony park maszynowy w zakresie frezowania, toczenia, cięcia czy malowania proszkowego umożliwia podjęcie kooperacji w szerokim zakresie. 

 

Podsumowanie roku 2021 i plany na rozwój 

 

Był to najlepszy rok pod kątem sprzedażowym w historii firmy – 19 825 tys. PLN. Nastąpiła też duża zmiana organizacyjna – zmiana na stanowisku Prezesa – Krzysztof Sokołowski zastąpił Karola Zadykowicza (który pozostał w grupie Promotech).

 

Na pytanie o plany na rozwój w najbliższym czasie odpowiedział Krzysztof Sokołowski: W najbliższym czasie stawiamy na automatyzację procesów tam, gdzie się da. Na pewno będziemy w perspektywie 2 lat inwestować w nowy laser.” 

 

Jak wygląda kooperacja z klastrowymi firmami w Promotech KM?

 

W tym momencie współpracujemy z niektórymi firmami z klastra na zasadzie kooperacji. Jeśli nie wyrabiamy się z produkcją własną lub nie mamy potrzebnych technologii do wykonania projektu współpracujemy z firmami klastrowymi. Wydaje mi się, że to czego oczekujemy od firm klastrowych to wymiana wiedzy nt. procesów i technologii na poziomie średniego szczebla pracowników. Póki co pod tym kątem będziemy biorcami, a nie dawcami, ale mam nadzieję, że wdrażając roboty będziemy w stanie pokazać je od strony praktycznej innym firmom w klastrze.” – odpowiada Krzysztof Sokołowski. 

 

Dziękujemy za możliwość spotkania oraz wspólnej wymiany doświadczeń. Życzymy wielu sukcesów!

 

 

JR, NM - KOM