Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

Wizyta w firmie Jazon

W firmie Jazon
W firmie Jazon

22 lutego pracownicy biura KOM odwiedzili przedsiębiorstwo Jazon. W spotkaniu uczestniczyli: Renata Martyniuk – Specjalista ds. Relacji Biznesowych KOM i Justyna Rzepka – Specjalista ds. Technologicznych KOM oraz Anna Zadykowicz – wiceprezes firmy Jazon.

 

Przedsiębiorstwo Jazon swoją działalność opiera na trzech filarach: produkcji maszyn i urządzeń, produkcji urządzeń dla budownictwa i drogownictwa oraz produkcji obrabiarek i technologii obrabiarkowych. Firma oferuje na sprzedaż frezarki oraz szlifierki, tworzy kompleksowe rozwiązania w postaci zrobotyzowanych stanowisk oraz wyposażenia maszyn. 

 

Jazon współpracuje z wieloma Klastrowiczami, w tym z firmą Malow oraz z nowo przyłączoną firmą One Energy sp. z o.o.  Podczas wizyty pracownicy biura KOM mogli zapoznać się z realizowanym projektem stanowiska zrobotyzowanego dla firmy Malow w zakresie zgrzewania i spawania.

 

Wśród nowych inwestycji firmy znajduje się wyposażenie zbudowanej 2 lata temu nowej hali produkcyjnej. Odbywa się w niej montaż stanowisk zrobotyzowanych oraz montaż maszyn do sprzedaży. Kluczowym aspektem w rozwoju firmy Jazon jest pozyskanie nowych pracowników. Przedsiębiorstwo współpracuje z Branżową Szkołą nr 10. Cały czas uczestniczy w programie praktyk dla uczniów. Firma prezentuje się również na targach pracy. Najbliższe spotkanie, na którym wystawiać się będzie Jazon to targi pracy na Stadionie Miejskim w Białymstoku, które odbędą się w dniach 22-23 marca. Na wydarzeniu tym będzie wielu Klastrowiczów oraz Partnerów Strategicznych KOM.

 

Funkcjonowanie w warunkach ograniczeń w dostępności surowców, a w następstwie wielkich wahań cen i ich wzrostu było dla nas wyzwaniem 2021 roku. Skupiliśmy się na naszych najmocniejszych stronach i wyznaczyliśmy sobie kierunki rozwoju, które pozwoliły nam realizować pełny potencjał naszych możliwości technologicznych. Dzięki zaangażowaniu naszego zespołu fachowców wypracowaliśmy wzrost dynamiki sprzedaży o 26%, co nas umocniło w budowaniu planów na przyszłość. - tak o minionym roku opowiada Anna Zadykowicz - wiceprezes firmy Jazon.

 

A jakie są plany na 2022 rok?

Chcemy kontynuować rozwój, a zwłaszcza w zakresie dostarczania zintegrowanych, zrobotyzowanych gniazd obróbczych i linii montażowych dla przemysłu maszynowego oraz nowych produktów z naszej oferty. Wymagać to będzie zintensyfikowanych działań rozwojowych oraz podnoszenia kwalifikacji naszych zespołów projektowych i wykonawczych. - Anna Zadykowicz - wiceprezes firmy Jazon. 

 

Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić firmę i osobiście zapoznać się z parkiem maszynowym oraz produktami firmy. Życzymy wielu sukcesów!

NM JR KOM