Przejdź do treści

Wizyta studyjna w firmie Inform

INFORM
fot. KOM

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się kilka wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach naszych klastrowiczów. Jedną z odwiedzonych wtedy firm był Inform. Podczas wizyty pracownicy biura KOM mogli zobaczyć park maszynowy oraz osobiście testować ergonomiczne rozwiązania wspomagające pracowników przemysłowych jakie posiada w ofercie pochodząca z Lublina firma Inform.

 

Kluczowymi urządzeniami z oferty przedsiębiorstwa są chwytaki do narzędzi warsztatowych zasilane sprężonym powietrzem, na które aktualnie firma stawia najwyższy priorytet. Inform pod marką własną ROER sprzedaje manipulatory przemysłowe i ramiona balansujące 3arm oraz gwintownice ROSCAMAT. Wszystkie produkty mają wspomagać pracę ludzką, dzięki takim zastosowaniom staje się ona bardziej ergonomiczna i bezpieczna, ruchy są płynniejsze, a człowiek nie odczuwa ciężaru używanego narzędzia. Dodatkowym plusem jest to, że drgania wytwarzane przez urządzenia nie obciążają pracownika. Drugą gamą produktów firmy są taśmy klejące, maskujące i kleje oraz narzędzia do obróbki skrawaniem, artykuły BHP i materiały ścierne.

 

- Wizyta studyjna w firmie Inform była okazją do poznania innowacyjnych rozwiązań jakie oferuje przedsiębiorstwo. Wykorzystywanie takich rozwiązań to przyszłość przemysłu, dlatego też cieszymy się z tego, że to nasi członkowie są pionierami w ich tworzeniu. - mówi Tomasz Kuczyński Konsultant ds. Relacji Biznesowych.

 

Aktualnie Inform jest w trakcie budowy nowej hali, przedsiębiorstwo chce poszerzyć gamę swoich produktów i jest na etapie projektu manipulatora ze stali kwasoodpornej. Firma dysponuje mobilnym busem wystawowym, co daje możliwość przedstawienia oferty mobilnie w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie producenta www.inform.lu oraz www.roer.pl.

 

NM, JR KOM