Przejdź do treści

Szykujemy wsparcie dla służby zdrowia

Koronawirus
Fot. Pixabay

Docierają do nas informacje o bardzo trudnej sytuacji szpitali w województwie podlaskim. Medycy potrzebują środków ochronnych, takich jak np. przyłbice, ale i masę innych artykułów. Dlatego postanowiliśmy pomóc - obecnie organizujemy się i dopinamy aspekty prawne. Tak, by zaangażowanie naszych firm członkowskich mogło zostać w pełni wykorzystane, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rozprzestrzeniający się w Polsce koronawirus, ogłoszenie stanu epidemii i przybywająca w szybkim tempie liczba pacjentów placówek medycznych pokazały, iż zasoby sprzętu niezbędnego do pracy personelu, zabezpieczenia ich zdrowia, są niewystarczające. Do Klastra Obróbki Metali zgłosili się lekarze z białostockich szpitali z pytaniem i prośbą o konkretną pomoc.

W związku z tym apelem podejmujemy próbę koordynowania działań firm członkowskich KOM, jak i podmiotów niezrzeszonych, chcących wesprzeć podlaski personel medyczny w walce z epidemią koronawirusa. Obecnie pracujemy m.in. nad opracowaniem wspólnego projektu przyłbic dla lekarzy, wykonywanych w technologii druku 3D.

Wszelkie działania są not-for-profit - nie nastawione na zysk. W związku z tym zwracamy się z prośbą o wsparcie, w tym finansowe.

Utworzyliśmy specjalne konto bankowe o numerze: 88 8063 0001 0100 0103 3301 0088, na które można wpłacać darowizny, w tytule należy wpisać "walka z koronawirusem". Pozyskane środki wykorzystane będą wyłącznie na cele zakupu materiałów i usług potrzebnych do dostarczenia pomocy.

Pierwszym przedsiębiorstwem, które otworzyło grono darczyńców jest Promotech. Dziękujemy!

Jeżeli mają Państwo możliwości pomocy finansowej lub inne pomysły, prosimy o kontakt: covid@metalklaster.pl.