Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

Spotkanie GZW TECH - 29.06.2023 r.

Spotkanie GZW TECH - 29.06.2023 r.

Kolejne spotkanie Grupy Zaawansowanej Współpracy Technologicznej (GZW TECH) organizowane przez Klaster Obróbki Metali, odbyło się 29 czerwca 2023 roku w siedzibie firmy Alnea. Wydarzenie przyciągnęło 19 uczestników z branży przemysłowej i technologicznej.

Tematem spotkania był Przemysł 4.0 oraz Robotyzacja spajania materiałów i Cyfrowe Innowacje. W trakcie forum, firmy przedstawiły swoje rozwiązania i technologie, które wpisują się w trendy automatyzacji i cyfryzacji przemysłu.

Rozpoczęcie spotkania należało do firmy Alnea, która zaprezentowała swój flagowy produkt - kontroler lutujący ZEUS-100, będący wynikiem ich specjalizacji w procesie lutowania selektywnego.

KUKA, jako prekursor w dziedzinie Przemysłu 4.0, przedstawiła inteligentne rozwiązania w zakresie robotów przemysłowych, skupiając się na różnych technologiach procesów łączenia materiałów.

Platforma Przemysłu Przyszłości wspomniała o wsparciu procesów wdrożenia i utrzymania ruchu produkcji zrobotyzowanej, z wykorzystaniem technologii immersyjnych (AR / VR) w dokumentacji i szkoleniach pracowników.

Firma One Energy skupiła się na rozwiązaniach z zakresu optymalizacji kosztów w sektorze biznesowym, w tym montażu paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła.

ELMARK Automatyka to firma z 40-letnim doświadczeniem na rynku automatyki, która dostarcza sprawdzone rozwiązania dla przemysłu i jest przedstawicielem robotów współpracujących Universal Robots. Klientom oferuje wsparcie techniczne z zakresu obsługi i instalacji robotów UR, serwis oraz szkolenia w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym.

GEORAD specjalizuje się w pomiarami instalacji i obiektów przemysłowych za pomocą skanowania laserowego 3D, co pozwala na tworzenie modeli 3D w programach CAD 3D i budowanie Cyfrowego Bliźniaka (Digital Twin).

ALPAKATECH zaprezentowała swoje innowacyjne urządzenia mechatroniczne, w tym urządzenie do elektrochemicznego czyszczenia spawów w stali nierdzewnej, które umożliwia jednoczesną pasywację obrabianych detali. Urządzenie to przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji w porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań.

Podczas spotkania odbyło się także szkolenie APISystems, które wprowadziło uczestników w tematykę systemów informatycznych wspierających produkcję, integrację różnych systemów w zakładach produkcyjnych oraz zastosowanie zaawansowanej analityki danych w firmach przemysłowych.

Spotkanie GZW TECH było nie tylko doskonałą okazją do zdobycia wiedzy i prezentacji najnowszych rozwiązań, ale także do wymiany doświadczeń i przemyśleń między uczestnikami. Dziękujemy firmom Kuka, Elmark Automatyka, Georad, Alpakatech, APISystems oraz naszym Klastrowiczom Alnea i One Energy, a także partnerowi spotkania, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, za przygotowane wystąpienia merytoryczne i pokazy produktów.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspólny udział w tym inspirującym wydarzeniu. Zachęcamy do śledzenia kolejnych spotkań GZW TECH, gdzie będziecie mieli okazję poznać jeszcze więcej innowacyjnych rozwiązań i najnowszych trendów w branży.