Przejdź do treści
  biuro@metalklaster.pl       +48 85 722 24 56
UE

Spotkanie GZW TECH - 25.05.2023 r.

Spotkanie GZW TECH - 25.05.2023 r.

Klaster Obróbki Metali zorganizował kolejne spotkanie GZW TECH, które odbyło się 25 maja 2023 roku w Białostockim Parku Naukowo Technologicznym. W zebraniu pod tytułem „Rozwiązania logistyczne w przedsiębiorstwach” wzięło udział blisko 30 osób.

Możliwość zaprezentowania swoich dotychczasowych doświadczeń miały firmy z branży cyfryzacji i robotyzacji produkcji - ImFactory i Astor. Przedstawiciel firmy Grzegorz Fijalka opowiedział o systemach cyfrowego monitoringu wydajności stanowisk roboczych i zarządzaniu zleceniami na produkcji. W drugiej części prezentacji prelegenci Wojciech Trojniar oraz Piotr Bącala przybliżyli tematykę robotyzacji i autonomicznych wózków widłowych do transportu palet oraz ich zastosowań w zakładach produkcyjnych i magazynowych. Michał Kmieć, przedstawiciel firmy ISL, opowiedział o nowoczesnych automatycznych regałach magazynowych, które oszczędzają miejsce i czas oraz kontrolują dostęp do składowanych towarów. Prelegent firmy Balluff, Jarosław Burzawa, przybliżył temat intralogistyki oraz rozwiązania Smart Reordering System. Po przerwie kawowej wystąpił Patryk Walisiewicz z firmy Irmatic, który przedstawił prezentację w zakresie optymalizacji procesów wydawania i zwrotów przedmiotów, poprzez zastosowanie automatów wydających. Panel merytoryczny zakończył się wystąpieniem przedstawiciela firmy New MBK - członka Klastra Obróbki Metali. Prelegent firmy opowiedział szerzej o działalności przedsiębiorstwa w zakresie transportu drogowego.

Po prelekcjach, uczestnicy spotkania mieli okazję zadać pytania koreferentom oraz wymienić się doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z poruszanymi tematami. Podczas warsztatów dla przedsiębiorców można było zobaczyć, jak funkcjonuje szafa wydająca produkty oraz zapoznać się z rozwiązaniami w zakresie czujników i katalogami wystawców.

Dziękujemy firmom ImFactory, ISL, Balluff, Astor, Irmatic oraz naszemu klastrowiczowi New MBK za przygotowanie wystąpień merytorycznych i pokazów produktów.