Przejdź do treści

Spotkanie firm z Klastra

METALFACH
METALFACH

W dniu 05.10.2021 odbyło się spotkanie firmy Metal-Fach i New Mbk zorganizowane przez Klaster Obróbki Metali.

Gospodarzem spotkania było przedsiębiorstwo Metal-Fach – producent maszyn rolniczych. Przedsiębiorstwo pochwalić się może doskonale wyposażonymi halami produkcyjnymi, a także nowoczesną malarnią z kataforezą, innowacyjnym centrum badawczym kół oraz laboratoriami kontrolującymi jakość produkcji. W 2013 roku załoga Metal-Fachu uruchomiła linię do produkcji felg. Na dynamiczny rozwój marki ogromny wpływ miały dotacje unijne. Dzięki nim producent rozwinął się i wzbogacił park maszynowy. Przez lata Metal-Fach rozszerzał swoją działalność, inwestując w dynamiczny rozwój i tym samym zyskał zaufanie klientów.

Spotkanie odbyło się  w siedzibie głównej firmy w Sokółce. Poprowadził je Grzegorz Rymaszewski - Dyrektor ds. produkcji z firmy Metal-Fach, który udzielił odpowiedzi na pytania firmy New MBK będącej w trakcie budowy hali produkcyjnej, która startuje z produkcją naczep do transportu łodzi.

Przedsiębiorstwo pokazało dynamikę rozwoju, mogliśmy zapoznać się z parkiem maszynowym przechodząc przez kolejne hale produkcyjne. Firma w latach 2017 – 2018 na udoskonalenie i modernizację linii produkcyjnej wydała w sumie 40 mln zł. W tym czasie udało się jej zakupić aż 9 robotów spawalniczych, 7 laserów oraz 31 maszyn numerycznych (centra tokarskie i frezarskie).

Dziękujemy za możliwość zapoznania się z technologiami oraz doradztwa w zakresie doboru maszyn, organizacji produkcji i oprogramowania. Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

NM JR KOM