Przejdź do treści

Samasz Rally Team na podium w 72. Rajdzie Polski

SaMASZ

102 załogi odwiedziły w ostatni weekend czerwca Mikołajki, gdzie odbywał się 72. Rajd Polski - łączona runda Mistrzostw Europy i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Samasz Rally Team, w składzie Maciej Stolarski, Bartosz Dzienis, zajęła doskonałe drugie miejsce w klasie Open N w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Uczestnicy mieli do pokonania 15 odcinków specjalnych - w sumie ponad 200 km/os. Rajd okazał się bardzo wymagający zarówno dla sprzętu, jak i załóg, dlatego tylko 47. aut dotarło do mety w Mikołajkach.

Załoga Stolarski/Dzienis "podróżowała" dobrze sobie znanym Mitsubishi Lancerem Evo 9, osiągając metę na drugim miejscu w klasie open N i 14. miejscu w klasyfikacji generalnej RSMP.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z ukończenia tak trudnego i długiego rajdu. Jeszcze kilka lat temu, gdy jeździłem w KJS. byłem na tych odcinkach jako kibic i ściganie się na nich było poza sferą moich marzeń. Ale marzenia trzeba spełniać i te udało się zrealizować - powiedział Maciej Stolarski.