Przejdź do treści

Podejmujemy działania antykryzysowe

Działania
Fot. pixabay.com

Drodzy Klastrowicze we współpracy z pozostałymi Krajowymi Klastrami Kluczowymi oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie, podejmujemy działania mające złagodzić obecną sytuację kryzysową. Właśnie zakończyliśmy telekonferencję i planujemy przekazać nasze postulaty do pana premiera Mateusza Morawieckiego oraz pani minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Prosimy o:
1) zgłaszanie postulatów związanych z wprowadzaną przez rząd Tarczą Antykryzysową;
2) zgłaszanie oczekiwań i problemów specyficznych dla naszej branży;
3) zaoferowanie naszych możliwości kooperacyjnych i produktowych dla strony publicznej (np. podzespoły do respiratorów, wolne moce produkcyjne i kooperacyjne, zapasy materiałowe, rozwiązanie technologiczne itp.).

Łącznie w klastrach w Polsce pracuje ponad 300 tys. pracowników, stąd chcemy proaktywnie wyjść z propozycją współpracy. Z drugiej strony, Komisja Europejska już przesłała zapytanie dotyczące możliwego wsparcia przez klastry i podmioty w nich skupione. Planowane jest uruchomienie giełdy kooperacyjnej: i na potrzeby ogólne, jak i nasze wewnętrzne. Z racji na krótką ścieżkę legislacyjną, prosimy o propozycje do jutra (21 marca) do godziny 10.00 na adres e-mail: biuro@metalklaster.pl.

W przypadku chęci dostępu do materiałów źródłowych (postulaty innych klastrów, projekty ustaw), udostępnia je Sebastian Rynkiewicz, koordynujący pracę GZW PRO, reprezentującą nasze interesy: s.rynkiewicz@metalklaster.pl lub tel. 501 432 426.

W przypadku późniejszego odebrania niniejszej informacji, prosimy o przekazywanie wniosków ze względu na ciągłość naszej aktywności, a nie działanie jednorazowe.