Przejdź do treści

Okrągły jubileusz naszego klastrowicza. ALEX obchodzi 20-lecie

ALEX Sp. z o.o.

Spółka ALEX z Kleosina, firma członkowska Klastra Obróbki Metali, obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, podsumowująca dotychczasowe dokonania przedsiębiorstwa, zatrudniającego obecnie 150 osób. Ten producent samochodowych instalacji gazowych jest teraz liczącym się na rynku graczem, potrafiącym konkurować z najsilniejszymi w tej branży. Tym samym potwierdza, że województwo podlaskie to prawdziwe zagłębie autogazu, gdzie działa też m.in. AC SA (również firma członkowska KOM) notowana na warszawskiej giełdzie.

Obchody 20-lecia firmy ALEX Sp. z o.o. odbyły się 27 września. Pracownicy oraz zaproszeni goście z wielu krajów świata spotkali się na uroczystej kolacji w restauracji Lipcowy Ogród w Białymstoku, by wspólnie świętować okrągły jubileusz. Poza wspomnieniami, przemówieniami, smacznym jedzeniem i dobrą zabawą, imprezę uświetnił występ znanego iluzjonisty Tomasza Juszy. Partnerzy biznesowi otrzymali też pamiątkowe statuetki.

- Przez ponad 20 lat nasza firma zdobyła ogromne doświadczenie w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów, a najlepsze cały czas przed nią - mówili przedstawiciele spółki. - Naszym celem jest dalszy dynamiczny rozwój, poprzez wprowadzenie kolejnych inwestycji, co pozwoli pozyskać nowe i rozwijać zdobyte już rynki. Dużą wagę przywiązujemy też do doskonalenia istniejących, opracowywania i wdrażania nowych produktów oraz systemów, które zapewnią ekonomiczną i ekologiczną alternatywę zasilania najnowocześniejszych silników w pojazdach spalinowych.

Współpracę z przedsiębiorstwem chwalili jego partnerzy. Arkadiusz Madzia z Warszawy, opowiadał, że zaczynał od warsztatu samochodowego, w którym montował instalacje gazowe, a pierwszym produktem białostockiego producenta, z którym się zetknął, był wtryskiwacz Barracuda. Produkt ten obecny jest na rynku od 2012 roku. W maju 2017 poinformowano, że na rynek trafiło już milion sztuk urządzenia.

- Wtryskiwacze Barracuda tak szybko zyskały dobrą opinię, że jak ktoś chciał utrzymać renomę swojego warsztatu, to musiał przestawić się na Barracudę. Tak zrobiłem i ja - tłumaczył. - Ze spółką ALEX współpraca układa mi się bardzo dobrze. Montowaliśmy instalacje rozmaitych firm, także tych białostockich, obecnie przerzuciliśmy się wyłącznie na produkty sygnowane przez firmę ALEX, kompletne zasilania LPG marki Optima.

Przedsiębiorstwo z Kleosina prowadzone jest przez Tadeusza Ożarowskiego. Przygodę z autogazem rozpoczęło jako warsztat montujący systemy zasilania LPG i importer włoskich instalacji. Dziś jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która skoncentrowała swoją działalność na produkcji samochodowych instalacji gazowych. Jej oferta to przede wszystkim własna produkcja: elektronika sterująca Optima, reduktory Shark i Turbot, wtryskiwacze Barracuda i Alex Rail-001, filtry Ultra360°, zawory gazowe, przewody termoplastyczne oraz kompletne systemy zasilania LPG/CNG oferowane pod marką Optima. Projekty realizuje od A do Z - począwszy od własnego działu konstrukcyjno - technologicznego, poprzez działy obróbki mechanicznej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, skończywszy na profesjonalnych liniach montażowych.

ALEX Sp. z o.o. ma na koncie szereg wyróżnień, wśród nich m.in.: nagroda Inpro 2012 dla Barracudy, podwójne Inpro 2013 dla Napoleona i Optimy, Iinpro 2014 za filtr Ultra360°, Inpro 2015 za reduktor CNG Moray, wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa 2013, 2015, 2016 i 2017, Gepardy Biznesu 2014, 2016 i 2017, podwójne Gazele Biznesu 2013 i 2016 czy zaliczenie do grona "Liderów innowacji i rozwoju".