Przejdź do treści

Narzędzia Promotechu poszukiwane na rynkach WNP

Promotech

Promotech umacnia swoją pozycje na rynku rosyjskim. Firma zaprezentowała swoje innowacyjne produkty na międzynarodowych targach Metaloobrabotka 2019 w Moskwie.

To jedna z najbardziej renomowanych imprez branży obróbki metali na Wschodzie. W ośmiu halach wystawienniczych Expocentre w Moskwie swoje najnowsze urządzenia i narzędzia do obróbki metali zaprezentowało blisko 1100 wystawców z całego świata.

- Byli tam obecni zarówno duzi rynkowi gracze - międzynarodowe koncerny z branży metalowej, jak i małe firmy z różnych stron świata, zainteresowane sprzedażą swoich produktów na rynkach krajów WNP - głównie Rosji, Białorusi i Kazachstanu - mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. - Targi licznie odwiedzają także kontrahenci z mniejszych krajów Wspólnoty, dla których ta impreza to okno na większe rynki WNP.

W Moskwie Promotech prezentował swoje produkty na trzech stanowiskach swoich dealerów na tamtych rynkach. Białostocki producent pokazał m.in. wiertarki elektromagnetyczne, ukosowarki do blach i rur, a także wózki spawalnicze.

- Na rynku krajów WNP istniejemy od lat i jest to dla nas bardzo ważny odbiorca - mówi Marek Siergiej. - To rynek bardzo chłonny na nasze wyroby - kraje takie jak Rosja, Białoruś czy Kazachstan są obecnie w trakcie przebudowy swojego przemysłu, realizuje się tam bardzo wiele inwestycji infrastrukturalnych, w branży przetwórstwa ropy naftowej i gazu, metalowej, w przemyśle suwnicowym, dźwigowym i okrętowym. Wszyscy poszukują więc możliwości wytwórczych w zakresie mechanizacji i automatyzacji tej produkcji, przyspieszenia jej procesów, a co za tym idzie - obniżenia kosztów produkcji. Stąd tak duże zainteresowanie naszymi urządzeniami.

To zainteresowanie przełożyło się na konkretne negocjacje warunków dostaw urządzeń do mechanizacji i automatyzacji spawania głównie do odbiorców z terenu Rosji.

- Prowadzimy bardzo obiecujące rozmowy na temat wielu projektów m.in. z branży energetycznej, stoczniowej, przetwórstwa ropy i gazu - dodaje Marek Siergiej.