Przejdź do treści

Misja handlowa do Niemiec

Hannover Messe

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (partner strategiczny KOM) oraz Klaster Obróbki Metali zapraszają podlaskie firmy z branży metalowo-maszynowej i branż powiązanych zainteresowane nawiązaniem współpracy z niemieckimi partnerami do udziału w misji handlowej do Niemiec w dniach 20-23 kwietnia 2020 r. Program misji obejmuje zwiedzanie targów Hannover Messe oraz udział w spotkaniach kooperacyjnych podczas tych targów.

W Hanowerze odbywają się co roku największe na świecie targi przemysłowe - Hannover Messe. Dla większości firm jest to punkt obowiązkowy planu wyjazdów zagranicznych, pokaz ich siły i prestiżu oraz otwartości na nowe kontakty. Wiele firm, zwłaszcza mniejszych i młodszych, nie może sobie pozwolić na taki wyjazd ze względu na koszty i brak doświadczenia.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, dzięki współpracy międzynarodowej w ramach projektu Enterprise Europe Network, ma możliwość zaoferowania podlaskim firmom udziału w targach i giełdzie współpracy Hannover Messe 2020 na atrakcyjnych warunkach. Pokrywa koszt transportu autokarowego, jednej wspólnej kolacji oraz wsparcia doradców EEN przed, w trakcie i po misji.

Firmy zainteresowane udziałem w misji handlowej są zobowiązane:
- do 15 lutego 2020 r. wysłać zgłoszenie do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (formularz pod linkiem na dole),
- do 15 lutego 2020 r. zarejestrować się na oficjalnej stronie spotkań kooperacyjnych (udział w spotkaniach kooperacyjnych jest warunkiem koniecznym wyjazdu na misję) - http://www.b2fair.com/hannovermesse2020

Udział w spotkaniach kooperacyjnych jest bezpłatny dla podlaskich firm, które dokonają rejestracji przed 15.02.2020 r. W celu utrzymania wysokiego poziomu wydarzenia i ograniczenia zjawiska nieodbywających się, a umówionych spotkań, w przypadku rezygnacji z udziału w spotkaniach B2B zarejestrowana firma obciążona zostanie opłatą 150 euro.

Rejestracja po 15.02.2020 r. również będzie możliwa, jednak koszt udziału w wydarzeniu w takim przypadku wyniesie 119 euro (+75 euro za każdą kolejną osobę reprezentującą firmę).

Ośrodek Enterprise Europe Network pokryje koszt transportu, obsługi uczestników przed i w trakcie misji oraz uroczystej kolacji 21 kwietnia 2020 r. Uczestnik pokrywa koszty noclegu i wyżywienia we własnym zakresie. Dodatkowo, w przypadku rezygnacji z udziału w spotkaniach kooperacyjnych poniesie koszt w wysokości 150 euro.

Giełdy kooperacyjne są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą w jednym miejscu i w krótkim czasie mieć dostęp do wielu partnerów z zagranicy i móc wybrać tylko tych, z którymi widzą możliwość rzeczywistej współpracy. Giełda kooperacyjna jest właśnie tak skonstruowana – uczestnicy zamieszczają na specjalnej platformie internetowej krótkie opisy swojej działalności i określają z góry, jaki typ współpracy ich interesuje. Sami decydują, kogo zaprosić na spotkanie B2B, czyje zaproszenie przyjąć, a z którego zaproszenia zrezygnować. Uczestnik, po otrzymaniu harmonogramu, wie, z kim, o której i przy którym stoliku odbędzie spotkania i może się do nich przygotować. Rozmowy trwają maksymalnie pół godziny. Jest to wystarczający czas, by zaprezentować swoją propozycję, wysłuchać propozycji rozmówcy i sprawdzić, czy ta "szybka randka" daje nadzieję na dłuższy związek. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie efektywniej zaplanować swój czas podczas targów i umożliwia umówienie wielu spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Dodatkowe informacje: https://pfrr.pl/misja-handlowa-podlaskich-firm-z-branzy-metalowo-maszynowej-i-branz-powiazanych-do-niemiec-2020/