Przejdź do treści

Malow, ALEX i SaMASZ walczą o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP
www.prezydent.pl

Firmy członkowskie KOM - Malow, ALEX Sp. z o.o. i SaMASZ - zostały nominowane do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

- Nasza nominacja do ścisłego finału jest potwierdzeniem osiągnięć oraz wyrazem uznania ze strony Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Wierzymy, że nasza kandydatura zostanie dostrzeżona w ostatecznej ocenie najlepszych polskich przedsiębiorstw - podkreślają przedstawiciele Malowa.

Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze, które przyczyniają się do budowania potencjału gospodarczego naszego kraju, będące dumą i nadzieją rodzimej gospodarki. Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta RP raz do roku i stanowi prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców.

Do XVIII edycji Nagrody nominowano 21 podmiotów z całego kraju.

W kategorii Lider MŚP znalazł się ALEX Sp. z o.o.

Jak opisuje przedsiębiorstwo strona prezydent.pl, to uznany polski producent systemów i komponentów instalacji autogazu. Produkty firmy od wielu lat zdobywają nagrody oraz uznanie klientów w ponad 30 krajach świata. Firma dysponuje własnym biurem projektowym, gdzie inżynierowie i konstruktorzy tworzą innowacyjne rozwiązania alternatywnego zasilania pojazdów paliwem LPG/CNG. Posiada nowoczesne hale produkcyjne, wyposażone w maszyny CNC do obróbki metali, linię produkcji i obróbki elementów z tworzyw sztucznych oraz linię produkcji i montażu elektroniki. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 150 osób.

Z kolei SaMASZ zgłoszony został do kategorii Narodowy Sukces.

Firma, założona w 1984 roku, jest jednym z największych polskich, liczących się na świecie producentów maszyn rolniczych i komunalnych. W ofercie posiada ponad 300 typów różnych maszyn, m.in. kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, wozów paszowych, ramion wysięgnikowych, kosiarek bijakowych, pługów odśnieżnych oraz zamiatarek. W 2015 roku SaMASZ ustanowił Rekord Guinnessa zestawem kosiarek MegaCUT kosząc 96,2 ha łąk w 8 godzin. W lutym 2018 roku firma została przeniesiona do nowo wybudowanego zakładu w Zabłudowie. Inwestycja zajmuje obszar 13 ha i składają się na nią m.in. hala produkcyjna, biurowiec, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy, własna oczyszczalnia ścieków oraz pola doświadczalne. Firma zatrudnia obecnie 790 osób.

Malow to uczestnik konkursu w kategorii Odpowiedzialny Biznes.

To lider wśród firm europejskich i największy w Polsce producent mebli metalowych: biurowych, socjalnych, szkolnych, warsztatowych, medycznych, regałów przesuwnych oraz szaf wzmocnionych. Rocznie produkuje ok. 280 tys. szt. wyrobów, które eksportuje m.in. do Skandynawii, Francji, Niemiec, Czech, Słowacji, krajów Beneluksu, na Litwę, Łotwę, Estonię, do Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy do Kuwejtu. Co roku ok. 70% produkcji spółki trafia na eksport. W duchu odpowiedzialnego biznesu podejmuje kroki w zakresie działalności gospodarczej, inwestycji, innowacyjności, dbania o zasoby ludzkie, przestrzegania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, działalności charytatywnej, ochrony środowiska i relacji z organizacjami naukowymi, biznesowymi i społecznymi.

Opisy firm oraz zdjęcie pochodzą ze strony www.prezydent.pl