Przejdź do treści

KOM uczestnikiem Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2018

KOM uczestnikiem Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2018

Przedstawiciele Klastra Obróbki Metali wzięli udział w Dyplomatycznym Otwarciu Roku, które odbyło się w czwartek, 18 stycznia, w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia była Krajowa Izba Gospodarcza, która od wielu lat współpracuje z korpusem dyplomatycznym, wspierając promocję polskiej gospodarki na rynkach zagranicznych. Spotkania dyplomatów akredytowanych w Polsce z przedstawicielami biznesu, samorządu i służb publicznych są okazją do nawiązania relacji gospodarczych i kontaktów biznesowych oraz do wymiany informacji ekonomicznych.

W uroczystym noworocznym spotkaniu z ambasadorami akredytowanymi w Polsce uczestniczyła m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która poinformowała o sytuacji w krajowej gospodarce, o planach na następne lata, a także o dalszych pracach nad konstytucją dla biznesu.

W spotkaniu wziął udział także szef resortu energetyki Krzysztof Tchórzewski, zaś województwo podlaskie reprezentował m.in. marszałek Jerzy Leszczyński.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2018 było okazją do zaprezentowania oferty turystycznej i gospodarczej naszego regionu. Marszałek Jerzy Leszczyński w  swoim wystąpieniu dotyczącym rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego podkreślił m.in. rolę firm branży metalowej, produkującej osprzęt dla przemysłu i maszyny rolnicze oraz dynamicznie rozwijających się klastrów, w tym Klaster Obróbki Metali.