Przejdź do treści

Klastrowicze w akcji "Przedsiębiorcy dzieciom"

Mikołaj
Fot. PFRR

1 grudnia do Białegostoku przyjechał Mikołaj z Rovaniemi. Była to już jego siódma wizyta, na zaproszenie Andrzeja Parafiniuka, Konsula Honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (partnera strategicznego KOM).

Grudniowa wizyta Prawdziwego Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii na stałe wpisała się w krajobraz naszego miasta i regionu. Jest ona kontynuacją dotychczasowych działań wizerunkowych prowadzonych rokrocznie pod hasłem "Przedsiębiorcy dzieciom", pokazujących dobroczynność podlaskich przedsiębiorców.

W tym roku akcja była skierowana do szerokiej grupy dzieci z różnego rodzaju deficytami, zarówno fizycznymi czy intelektualnymi ale również społecznymi. Mikołaj spotka się m.in. z podopiecznymi stowarzyszeń i fundacji z regionu, dziećmi znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej i mającymi liczne problemy emocjonalne oraz deficyty rozwojowe, będącymi pod opieką tzw. świetlic socjoterapeutycznych, jak też z dziećmi z różnym stopniem upośledzenia i niepełnosprawności ruchowej. Gość z fińskiej Laponii odwiedził również kilkudziesięciu małych pacjentów przebywających na oddziałach Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Tego dnia, dzięki zaangażowaniu podlaskich przedsiębiorców, łącznie ponad 700 dzieci miało niepowtarzalną okazję bezpośredniego spotkania z Mikołajem, otrzymania od niego prezentu oraz uczestniczenia w przygotowanym dla nich wyjątkowym przedstawieniu, które odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.

Partnerami akcji byli m.in. nasi klastrowicze: Promotech, Metal-Fach, AC SA.

Zwieńczeniem wizyty Mikołaja w Białymstoku było zapalenie światełek na miejskiej choince na Rynku Kościuszki z udziałem przedstawiciela ambasady Finlandii w Polsce i prezydenta Białegostoku. W centrum miasta zgromadziły się tysiące białostoczan, a wydarzeniu towarzyszyły kolorowe dekoracje, liczne występy  i wspólne śpiewanie kolęd.

- Przedsiębiorcy w ramach akcji pomogli zrealizować/sfinansować wszystkie elementy tegorocznej edycji. Objęło to organizację całej wizyty Mikołaja, w tym przedstawień, występów, spotkań, zakupu setek paczek dla dzieci, a na koniec drobnego wyposażenia dla ośrodków zajmujących się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi - powiedział Andrzej Parafiniuk.