Przejdź do treści

Klastrowicze nominowani do Osobowości Roku

Osobowość Roku
Fot. Kurier Poranny

Wśród osób biorących udział w plebiscycie Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej pn. Osobowość Roku 2019, znaleźli się przedstawiciele firm członkowskich oraz partnerów strategicznych KOM. Zachęcamy do oddawania głosów!

Rywalizacja odbywa się w pięciu kategoriach: "Kultura", "Działalność społeczna i charytatywna", "Polityka, samorządność i społeczność lokalna", "Biznes", "Nauka".

Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. To także najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w mijającym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem - czytamy na portalu Poranny.pl.

Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła redakcji Porannego i Współczesnej. Jak informują organizatorzy, w pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz w każdym powiecie województwa podlaskiego. Laureaci z miast i powiatów wezmą następnie udział w plebiscycie na poziomie wojewódzkim, a zwycięzcy - w ogólnopolskim finale.

Zwycięzcą w każdej z kategorii zostanie uczestnik, który zdobędzie największą liczbę głosów oddawanych za pomocą SMS. Głosowanie trwa do 11 lutego 2020 r., do godz. 20.00. Następnie odbędzie się etap wojewódzki, potem ogólnopolski.

W gronie nominowanych nie mogło zabraknąć klastrowiczów. Nominacje kapituły redakcji Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej otrzymało kilkanaście osób związanych z firmami członkowskimi Klastra Obróbki Metali i partnerami strategicznymi KOM.

Wśród nich - w kategorii "Biznes" - znalazł się prezes i koordynator klastra Sebastian Rynkiewicz. W uzasadnieniu napisano, iż kapituła doceniła sukcesy zawodowe i wkład w życie lokalnej społeczności, przyznając nominację w szczególności za promocję polskich firm zrzeszonych w ramach Klastra Obróbki Metali na arenie międzynarodowej.

W tej samej kategorii - również z terenu Białegostoku, głosy można oddawać m.in. na Katarzynę Rutkowską - wiceprezes zarządu ds. finansów i rozwoju w firmie AC S.A. Wśród nominowanych z Suwałk są: Adam Galas - właściciel firmy Salag, Henryk Owsiejew - założyciel i właściciel firmy Malow, Piotr Szyszkowski - prezes Aspi, z powiatu białostockiego: Antoni Stolarski - prezes SaMASZ, z powiatu Grajewskiego: Krzysztof Czaplicki, prezes zarządu Zakrem.

Osoby reprezentujące podmioty współpracujące z KOM, są też wśród nominowanych w innych kategoriach. Na przykład w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" na głosy białostoczan czekają: Marcin Pogorzelski - menadżer projektów PR w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego czy Andrzej Parafiniuk - prezes PFRR, mieszkańców Suwałk: Piotr Szyszkowski, właściciel firmy Aspi.

Ponadto w szerokim gronie nominowanych - i to w różnych kategoriach - znalazło się wielu naukowców pracujących w podlaskich uczelniach, będących partnerami strategicznymi KOM, takich jak Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Dokładny harmonogram głosowania, jak i nazwiska wszystkich uczestników plebiscytu, znajdują się na stronie organizatora: https://poranny.pl/zobacz-kto-zostal-nominowany-do-tytulu-osobowosc-roku-2019-glosowanie-rozpoczete-mozesz-jeszcze-zglosic-propozycje-nominacji/ar/c15-14623717