Przejdź do treści

Klaster Obróbki Metali na Targach ITM Subcontracting 2021

ITM1

W dniach 31.08 - 03.09.2021 Klaster Obróbki Metali weźmie udział w Targach ITM Subcontracting 2021 w Poznaniu. Subcontracting to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbędą się razem z targami przemysłowymi ITM INDUSTRY EUROPE. Wyjazd na targi to doskonała okazja do:

- pozyskania nowych partnerów,

- pokazania swoich działań nowemu gronu odbiorców,

- pochwalenia się wprowadzonymi innowacjami,

- zebrania inspiracji do działania.  

Podczas targów mamy możliwość zaprezentować ofertę klastra. Możemy pokazać jak wspieramy kooperację pomiędzy firmami członkowskimi, przedstawić korzyści z członkowska w klastrze oraz pokazać jak zostać członkiem klastra. Dodatkowo bycie na targach to doskonała okazja do przekazania firmom jak dołączyć do projektu internacjonalizacji firm, a także podnoszenia kompetencji cyfrowych pracowników.

W tym roku stanowisko Klastrowe będzie różniło się od tych z poprzednich lat. Zaprezentujemy na nim rezultaty projektu Mecodia. Projekt pt. „Nowoczesne kompozyty o osnowie metalicznej wzmacniane naturalnymi okrzemkami” jest realizowany przez konsorcjum, którego partnerami są ze strony polskiej – Klaster Obróbki Metali i Politechnika Białostocka, ze strony niemieckiej – Instytut Fraunhofera oraz StifterverbandMetalle. Projekt ma charakter badawczy i koncentruje się na rozwoju – wytworzeniu oraz scharakteryzowaniu – nowoczesnych materiałów kompozytowych o osnowie metalicznej z naturalnym wzmocnieniem w postaci pancerzyków okrzemek.

Wszystkich zwiedzających zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziemy czekać na Państwa z pyszną kawą i świeżo przygotowaną ofertą naszego Klastra, którą będziemy mogli przybliżyć w trakcie rozmowy. Targi  w tym roku mają formułę hybrydową, dlatego też będą mogli się Państwo z nami spotkać również online, za pośrednictwem wirtualnej platformy.

Podczas targów pracownicy Klastra wygłoszą dwa seminaria:

1 września 11:00-12:30

Skuteczna kooperacja i budowanie przewag konkurencyjnych na rynkach międzynarodowych w oparciu o rozwiązania klastrowe. Dobre polskie praktyki. Prezentacja i panel dyskusyjny.

2 września 12:30-13:45 

5Z – pięć najważniejszych zasad skutecznego rozwoju eksportu. Doświadczenia praktyków. Prezentacja i panel dyskusyjny.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska i uczestnictwa w seminariach.

 

Do zobaczenia na targach!