Przejdź do treści

Jesteśmy na targach Subcontracting [ZDJĘCIA]

Subcontracting
Piotr Walczak

Klaster Obróbki Metali, wraz z jedenastoma firmami, bierze udział w Targach Kooperacji Przemysłowej Subcontracting w Poznaniu. Wspólna prezentacja została podzielona na trzy wyspy i jest najbardziej okazałą, wyróżniającą się w pawilonie nr 7. Po raz kolejny KOM został partnerem merytorycznym tej imprezy - wpisała się ona na stałe w coroczny kalendarz targowy.

ALEX Electro, Art-Motor, Bendex, Demex, Lean Systems, Moose, Technology Applied, Tock Automatyka, Zakład Obróbki Skrawaniem Darmet, Migro, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, biuro KOM - razem uczestniczymy w targach Subcontracting. Potrwają one do 7 czerwca.

Współpraca w ramach klastra umożliwia łączenie potencjałów, wymianę doświadczeń, generowanie synergii oraz wzmacnia przewagę konkurencyjną. Wszystkie uczestniczące w targach firmy członkowskie tworzą wspólną ekspozycję, w ramach której demonstrują swoje najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Już pierwszego dnia miał miejsce wykład generała Romana Polko pt. "RozGROMić konkurencję. Sprawdzone w boju strategie dowodzenia, motywowania i zwyciężania". Wystąpienie byłego dowódcy GROMu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, uczestnicy z zapałem słuchali rad i trafnych uwag wojskowego. Na koniec spotkania odbyło się losowanie książek autorstwa Polko z jego autografem, co było nie lada gratką dla zebranych gości. Wydarzenie to wspólna inicjatywa targów ITM Industry Europe i Subcontracting oraz Klastra Obróbki Metali - Krajowego Klastra Kluczowego.

Następnie miała miejsce, zorganizowana przez KOM, dyskusja w strefie Smart Factory. Sebastian Rynkiewicz, Janusz Poulakowski, dr Mariusz Citkowski rozmawiali o tym, skąd wziąć 10 mln na promocję międzynarodową. Klastering - egzotyka, czy wymierne korzyści? Promować razem czy osobno? Źródła i możliwości finansowania internacjonalizacji. Doświadczenia europejskie. To główne poruszone tematy.

Z kolei 5 czerwca to prelekcja pt. "Jak w przemyśle rozwijać kompetencje przyszłości?". Świadomość wyzwań - praktyczna wiedza o 4.0, chaos informacyjny, narzędzia zdobywania kompetencji, współpraca sieciowa - właśnie o tym wykład przygotowali Marek Karabowicz -koordynator Grupy Zaawansowanej Współpracy ds. Technologii KOM, Krzysztof Toczydłowski - certyfikowany oficjalny partner Siemens i Intelitek (USA) w Polsce w zakresie kształcenia zawodowego, Robert Orłowski - ekspert KOM.

5 i 6 czerwca to także dni spotkań kooperacyjnych Subcontracting Meetings. Dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna, skierowana do przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży przemysłowej. To wyjątkowa, bezpłatna i wygodna formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Niewątpliwym atutem tej formy matchmakingu jest możliwość wcześniejszego poznania profili oferentów i umówienia się na konkretne spotkania przed targami za pomocą specjalnego panelu internetowego. 350 spotkań, 140 uczestników, 13 krajów - tak w skrocie można przedstawić tegoroczną edycję.

Na cały blok targowy składają się targi ITM Industry Europe, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

- Stworzona przed kilkoma laty nazwa ITM - Innowacje Technologie Maszyny - nie utraciła swojej świeżości, ponieważ, jak pokazuje rynek, te poszukiwania nowości, nowych technologii znajdują dzisiaj odzwierciedlenie w nazwie Industry 4.0 czy inteligentna produkcja - tak w swoim przemówieniu podczas otwarcia imprezy zasygnalizował zmianę Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu Grupy MTP. - Taka jest też właśnie tegoroczna edycja, która zachęciła do udziału blisko tysiąc wystawców, którzy zajęli prawie cały teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bardzo wielu gości przyjeżdża do nas z zagranicy, stąd też nowa nazwa ITM Industry Europe, bo jako Targi Poznańskie i Grupa MTP mamy nadzieję, że wspomniane wydarzenie stanie się jednym z najważniejszych w Europie. Tak dzisiaj oceniamy potencjał polskiej gospodarki.

Więcej zdjęć: www.facebook.com/biuroKOM

Nasze na targach w Poznaniu jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego  w ramach działania 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa.

Logo