Przejdź do treści

Jedziemy na Targi WiW 2021!

WiW
WiW

Już 8 listopada rozpoczynają się Targi Przemysłowe Warsaw Industry Week, na których nie może nas zabraknąć! Warsaw Industry Week to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych organizowane od 2016 roku w Ptak Warsaw Expo. W ubiegłym roku, na halach wystawienniczych, zwiedzający mogli poznać ofertę 380 wystawców prezentujących rozwiązania dla konstruktorów i dostawców maszyn, przemysłu motoryzacyjnego, stoczniowego, lotniczego, elektrycznego i elektronicznego, głównych mechaników, mechaników precyzyjnych, producentów blach i wyrobów metalowych oraz firm wykańczających powierzchnie. Targi od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem, a podczas trzech dni ich trwania są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów!

 

Klaster Obróbki Metali w tym roku jest oficjalnym partnerem targów i konferencji towarzyszących Warsaw Industry Week. Konferencja INSTRUMENTY PRZEMYSŁU 4.0, która jest wydarzeniem towarzyszącym Targów WIW odbywa się pod patronatem Klastra Obróbki Metali. Organizatorami konferencji jest Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Ptak Warsaw Expo. Pełna agenda spotkania oraz rejestracja dostępna jest pod linkiem:

https://industryweek.pl/blizej-przemyslu/

 

Wizja kształcenia inżynierów. Kompetencje przyszłości. – to temat tegorocznej debaty, która organizowana jest drugiego dnia targów Warsaw Industry Week, a w której udział bierze Janusz Poulakowski – Dyrektor Operacyjny KOM. Organizatorami debaty są Warsaw Industry Week, Ptak Warsaw Expo oraz Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego. W debacie wezmą udział przedstawiciele:

 • Politechniki Warszawskiej,
 • Politechniki Rzeszowskiej,
 • Politechniki Śląskiej,
 • Kaunas University of Technology – School of Economics and Business,
 • Firmy Astor,
 • Firmy Festo,
 • Kancelarii Prezesa Rady Ministrów,
 • Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0,
 • Klastra Obróbki Metali,
 • Platformy Przemysłu Przyszłości,
 • Forum Uczelni Technicznych,
 • Koła naukowego Politechniki Rzeszowskiej.

 

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie pod linkiem:

https://industryweek.pl/wizja-ksztalcenia-inzynierow/

 

Tegoroczne wystąpienie Klastrowe to wspólna przestrzeń naszych klastrowiczów, którą w tym roku zajmuje kilka firm. Poznajcie naszych klastrowiczów:

NNT to firma z Gdańska, która jest ekspertem w dziedzinie badania stanu naprężenia w stalach.

Lean Systems zajmuje się usprawnianiem funkcjonowania przedsiębiorstw poprzez zastosowanie narzędzi Lean Manufacturing, a także podwykonawstwem i produkcją na zlecenie.

Technology Applied to przedsiębiorstwo produkujące części na zamówienie w laserowych technologiach druku 3D.

Grafs to polska rodzinna firma, która jest producentem maszyn do ostrzenia noży przemysłowych oraz dostawcą usług i maszyn dla branży poligraficznej i opakowaniowej.

D-tech zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie IT oraz elastyczną opiekę nad infrastrukturą, wspiera firmy we wdrożeniu pracy zdalnej.

Alnea to firma zajmująca się robotyzacją przemysłu oraz organizator konferencji Automatyzacji i Robotyzacji Przemysłu.

Zakrem to polski producent wózków magazynowych.

Darmet to dostawca narzędzi skrawających oraz oprzyrządowania do obrabiarek.

PLOT Electronics to producent robotów przemysłowych.

 

Podczas Targów Warsaw Industry Week na klastrowym stoisku zaprezentowane zostaną rezultaty projektu MeCodia.

Projekt pt. „Nowoczesne kompozyty o osnowie metalicznej wzmacniane naturalnymi okrzemkami” jest realizowany przez konsorcjum, którego partnerami są ze strony polskiej – Klaster Obróbki Metali i Politechnika Białostocka, ze strony niemieckiej – Instytut Fraunhofera oraz StifterverbandMetalle. Projekt ma charakter badawczy i koncentruje się na wytworzeniu oraz scharakteryzowaniu – nowoczesnych materiałów kompozytowych o osnowie metalicznej z naturalnym wzmocnieniem w postaci pancerzyków okrzemek.

 

 

Będąc na Warsaw Industry Week nie może Cię zatem zabraknąć na Klastrowym stoisku numer B2.01, na hali B. Zapraszamy!

Wystąpienie na targach finansowane jest ze środków NCBiR w ramach inicjatywy CORNET.

 

https://industryweek.pl/warsaw-industry-week-2021/