Przejdź do treści

GZW TECHnologiczne w firmie ASPI

GZW TECH ASPI 28.10.2021
RM KOM

W dniu 28.10.2021 odbyło się GZW TECH w firmie ASPI. GZW TECH - czyli Grupa Zaawansowanej Współpracy TECHnologia, jest inicjatywą Klastra i spotyka się z dużym zainteresowaniem firm klastrowych oraz podmiotów zewnętrznych. To cykliczne spotkania przedsiębiorców wspierające wymianę doświadczeń, poglądów oraz opinii na temat technologicznych nowinek i nowatorskich rozwiązań w przemyśle. Spotkania w zależności od potrzeb organizowane są w różnych formach, są to na przykład prezentacje, fora dyskusyjne, czy też wizyty studyjne w przedsiębiorstwach.

 

Tym razem przedstawiciele biura KOM oraz członkowie Klastra zagościli w Suwałkach w nowej siedzibie przedsiębiorstwa ASPI. Gospodarz spotkania specjalizuje się w produkcji i regeneracji narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. W swej ofercie posiada szeroki asortyment narzędzi dla tartaków, fabryk mebli oraz zakładów stolarskich.

 

Spotkanie otworzyła firma ASPI, następnie prezentację poprowadził nasz klastrowicz - firma NNT. To przedsiębiorstwo zajmujące się badaniem naprężeń w elementach stalowych. Kolejna prezentacja należała do firmy FANUC, która zaprezentowała działanie robota wspomagającego pracą ludzką, natomiast część merytoryczną zakończyło wystąpienie firmy TECH-SYSTEM, której przedstawiciel opowiedział o zagadnieniach związanych z BHP w zakładach produkcyjnych.

 

Po przerwie kawowej rozpoczęła się część pokazowa połączona z wizytą studyjną i prezentacją warsztatu produkcyjnego firmy ASPI. Uczestnicy spotkania mogli z bliska zobaczyć jak wygląda proces produkcji elementów do obróbki drzewa oraz pił taśmowych i tarczowych. Poza parkiem maszynowym firmy odbyła się również prezentacja urządzeń pomiarowych służących do badania produkowanych przez firmę elementów. Swoje rozwiązania produktowe zaprezentowały firmy: Centrum Maszyn CNC - która omówiła możliwości jakie daje spawanie laserowe, NNT oraz FANUC.

 

Spotkanie cieszyło się dużym powodzeniem, wzięło w nim udział 33 osoby. Dziękujemy firmie ASPI za świetną organizację i przyjęcie klastrowiczów oraz gości zewnętrznych.

 

Relacja z wydarzenia: https://radio5.com.pl/2021/10/spotkanie-klastra-obrobki-metali-w-aspi/

 

Kolejne wydarzenie z cyklu GZW TECH planowane jest 25 listopada w firmie Technology Applied, zapraszamy do rezerwacji miejsc pod adresem biuro@metalklaster.pl