Przejdź do treści

Global Technik - solidność i nowoczesność

Global Technik

Global Technik - firma członkowska Klastra Obróbki Metali - specjalizuje się w dziedzinie remontów instalacji przemysłowych. Jej usługi obejmują prace modernizacyjne i remontowe w wielu branżach (m.in. mechanicznej, elektrycznej, automatycznej, izolacyjnej, chemicznej, energetycznej). Zapraszamy do skorzystania z usług firmy.

Dzięki opatentowanej technologii nanoszenia materiałów trudnościeralnych Global Technik oferuje produkcję najwyższej jakości części do maszyn i urządzeń o zwiększonej trwałości. Produkuje od podstaw części do maszyn i urządzeń, wyposażone w warstwę trudnościeralną. Serwisuje części do maszyn i urządzeń, uzupełniając warstwę materiału trudnościeralnego. Poprzez posiadanie nowoczesnego oprogramowania, firma ma możliwość skanowania części i odwzorowania ich w skali 1:1.

Oprócz brygad remontowych świadczących pracę u Klienta, firma posiada nowoczesny park maszynowy do obróbki skrawaniem oraz oddzielną halę do demontażu i montażu urządzeń. Dysponuje własnym biurem projektowym.

- Stosujemy zasadę indywidualnego podejścia do klienta oraz jego potrzeb. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować innowacyjne rozwiązania przynoszące zamierzony efekt - zapewniają przedstawiciele firmy. - Dzięki wsparciu naukowców z Politechniki Wrocławskiej, z którą współpracujemy na zasadzie listu intencyjnego, jesteśmy w stanie zaproponować innowacyjne metodyki badawcze, a wyniki pomiarów analizować używając zaawansowanych algorytmów matematycznych.

Wśród osiągnięć Global Technik, warto wymienić utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego, działającego w trzech obszarach:

  1. Stworzenie typoszeregu innowacyjnych powłok.
  2. Usługa modernizacji urządzeń  przepływowych w oparciu o bezingerencyjną diagnostykę układów.
  3. Mikroturbina wodna przeznaczona dla cieków wodnych o niskich spadkach i naturalnych spiętrzeniach z powłoką antykawitacyjną.

Dzięki współpracy z firmami z branży energetycznej, chemicznej i papierniczej, na podstawie wieloletnich umów ramowych, firma daje pracownikom gwarancję i stabilizację zatrudnienia. Współpracuje m..in. z takimi podmiotami, jak: ANWIL S.A., MONDI S.A., ARKEMA Sp. z o.o., LAFARGE CEMENT S.A., STORA ENSO PACKAGING.

W najbliższym okresie celem firmy jest pozyskanie nowych Klientów w Polsce, ale również za granicą.

- Zauważyliśmy, że pomimo częściowego zamrożenia gospodarki światowej na pewien okres, branża energetyczna, chemiczna i papiernicza w mniejszym stopniu, ale jednak funkcjonowała. Wykorzystując własne możliwości produkcyjne mogliśmy kontynuować realizację zleceń, podczas gdy prace na terenie zakładów Klienta zostały odwołane - podkreślają przedstawiciele Global Technik.