Przejdź do treści

Barometr KOM doceniony w konkursie Najwyższa Jakość

fot. Forum Biznesu
fot. Forum Biznesu

30 listopada 2021 w Katowicach odbyła się Gala Finałowa Programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma Europejskiego Forum Biznesu, podczas której barometr koniunktury Klastra Obróbki Metali został wyróżniony srebrnym medalem Quality International 2021.

 

B-KOM to badanie mające na celu ustawiczną diagnozę koniunktury wśród podmiotów skupionych w Klastrze Obróbki Metali (KOM). Stanowi ono pewnego rodzaju kompendium wiedzy o tendencjach rozwojowych w populacji klastrowej i branży metalowej. Wyniki uzyskiwane w ramach funkcjonowania tego rozwiązania służyć mają jako zestaw bazowych informacji wspierających proces decyzyjny w przedsiębiorstwach KOM, Koordynatora i Biura KOM.  B-KOM to efekt partnerskiej współpracy klastra z Instytutem Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Autorzy narzędzia - dr Mariusz Citkowski oraz mgr Monika Garwolińska, pracownicy Instytutu Zarządzania UwB oraz eksperci Klastra Obróbki Metali - przygotowują zestawienia i syntezę danych na temat koniunktury gospodarczej. Warto podkreślić, że Barometr KOM powstał z inicjatywy przedsiębiorców współtworzących klaster, która z kolei trafiła na podatny grunt sfery nauki. Wyniki barometru KOM są omawiane na każdym spotkaniu GZW PRO oraz podczas Zgromadzeń Walnych Członków Klastra.

 

Na gali Finałowej Programu Najwyższa Jakość pracownicy Instytutu Zarządzania UwB – dr Mariusz Citkowski oraz mgr Monika Garwolińska wraz z Sebastianem Rynkiewiczem – Prezesem Zarządu KOM odebrali srebrny medal QI 2021 za produkt: Barometr KOM (B-KOM). Najwyższa Jakość Quality International, to największy, ogólnopolski program ponadbranżowy promujący jakość usług i produktów. Program skupia grono przedsiębiorców, instytucji i samorządów z całego kraju, a jego celem jest wskazanie i uhonorowanie Godłem QI tych podmiotów, które przykładają dużą wagę do utrzymywania wysokich standardów w zakresie jakości.

 

Dr Mariusz Citkowski oraz mgr Monika Garwolińska od niemal 2 lat na zlecenie Koordynatora KOM prowadzą ustawiczną diagnozę koniunktury wśród podmiotów Klastra Obróbki Metali. Wyniki B-KOM służą jako: zestaw bazowych informacji wspierających proces decyzyjny w przedsiębiorstwach KOM; zestaw bazowych informacji w ramach procesu decyzyjnego Koordynatora i Biura KOM co do kierunków i zakresu wsparcia podmiotów klastra oraz jako element kompendium wiedzy o tendencjach rozwojowych w populacji klastrowej i branży metalowej.

 

Serdecznie gratulujemy ekspertom klastra dużego wyróżnienia oraz dziękujemy firmom członkowskim za ich wkład w rozwój narzędzia!