Przejdź do treści

34 startupy rozpoczęły inkubację w ramach Hub of Talents 2

Hub of Talents 2

Polska Wschodnia wzbogaciła się właśnie o 34 innowacyjne i ciekawe startupy. W ramach projektu Hub of Talents 2 wyłoniono najbardziej rokujące spółki, które czeka teraz szyta na miarę, merytoryczna pomoc. Ma ona pomóc startupowcom w rozwinięciu działalności i przekształceniu jej w dochodowy biznes. Jeżeli masz innowacyjny pomysł na produkt lub usługę to nie czekaj - do projektu możesz zgłosić się nawet dziś.

Platformy startowe dla nowych pomysłów w Polsce Wschodniej to program wspierający osoby, których pomysł na innowacyjny biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Wsparcie otrzymać może każdy pomysłodawca, który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents 2 jest realizowana przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Klaster Obróbki Metali jest partnerem projektu.

Kim są innowacyjni startupowcy?

Pośród inkubowanych spółek, 23 reprezentują branże IT/ICT, 6 to firmy z sektora metalowo-maszynowego, natomiast 5 działa w zupełnie innych obszarach. Każdy ze startupów to zupełnie inny, zaskakujący i innowacyjny pomysł na biznes. Pojawiły się koncepcje platformy zwiększającej zadowolenie pracowników, aplikacja mobilna skierowana do gości restauracji, projekt nowoczesnej tkaniny czy też innowacyjna koncepcja budowy domów. Wachlarz pomysłów jest naprawdę szeroki.

W ramach Hub of Talents 2 prowadzony jest ciągły nabór do 8 cykli inkubacji, z których pierwszy etap został już zakończony. W ramach I rundy wpłynęły 64 wnioski, z czego po ocenie ekspertów ponad połowa z sukcesem przystąpiła do procesu inkubacji - 34 przedsiębiorstwa typu startup podpisały umowę inkubacyjną, w ramach Platformy startowej Hub of Talents 2.

Jak wygląda inkubacja?

Startupy są inkubowane zgodnie z indywidualnie zaplanowaną ścieżką rozwoju, opracowaną przez dedykowanego menadżera inkubacji. Uczestnicy programu mogą korzystać z szeregu usług podstawowych (usługi prawne, księgowe, wsparcie marketingowe) oraz specjalistycznych, takich jak ochrona własności, wsparcie w rozwoju produktu, udział w specjalistycznych szkoleniach - od szkoleń z internacjonalizacji, poprzez projektowanie UX i szkolenia wzornicze, po poszukiwanie zewnętrznych źródeł dofinansowania.

Co można zyskać w programie?

Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, można starać się aż o milion złotych dofinansowania na rozwój biznesu w ramach konkursu Rozwój startup-ów w Polsce Wschodniej.

Aby stać się częścią programu, wystarczy wypełnić wniosek aplikacyjny. Jeżeli zrobione zostanie to do końca listopada 2019 r., startup będzie rozwijany już za 4 miesiące.

Jeżeli pomysłodawcy potrzeba jednak więcej czasu na opracowanie pomysłu, nic straconego. Platforma prowadzi ciągły nabór do aż 8 cyklów inkubacji, a wnioski przyjmowane są do końca 2022 roku.

Partnerzy projektu

Podczas inkubacji uczestnicy uzyskają wsparcie merytoryczne od partnerów projektu, do których należą: Park Przemysłowy Łomża sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko-Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju (koordynator KOM), Effective sp. z o.o, InfiniSeed sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow sp. p., Gogler Brzeziński, Suszko sp. j., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne sp. z o.o.

Pytania?

Warto odwiedzić stronę https://bpnt.bialystok.pl/PL/bpn-t/Projekty/hub-of-talents lub skontaktować się:
- mailowo: bpnt@bpnt.bialystok.pl
- telefonicznie: 85 722 20 51.

Aby otrzymywać najnowsze informacje o projekcie, dobrze jest śledzić fanpage Hub of Talents 2 na Facebooku.