Standard zarządzania jakością w AC SA

Admin

Firma AC SA, członek Klastra Obróbki Metali, producent instalacji autogaz marki STAG, otrzymała certyfikat potwierdzający zgodność systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO/TS 16949:2009. Ta techniczna specyfikacja zawiera kluczowe wymagania dotyczące jakości dla dostawców przemysłu motoryzacyjnego. ISO/TS 16949:2009 jest jednym z najważniejszych certyfikatów w obszarze motoryzacji, który potwierdza wysoki standard usług oferowanych przez daną firmę.

Firma AC SA stale się rozwija i podwyższa standard oferowanych produktów, spełniając tym samym wysokie wymagania klientów. Otrzymany certyfikat potwierdza wysoką jakość produkcji wiązek elektrycznych oraz elektroniki samochodowej.

- Uzyskany certyfikat potwierdza, iż organizacja wdrożyła szereg specyficznych wymagań zawartych w specyfikacji technicznej ISO/TS 16949:2009, co w znacznym stopniu pozwoli uniknąć wad i defektów produktowych. Tak prestiżowe wyróżnienie umożliwi nam również poszerzenie działalności firmy o prowadzenie handlu międzynarodowego, co daje nowe okazje biznesowe - mówi Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu firmy AC SA, producenta instalacji autogaz marki STAG.

Norma ISO/TS 16949:2009 została stworzona przez Międzynarodową Motoryzacyjną Grupę Zadaniową (IATF) i jest jednym z najważniejszych standardów, obowiązujących w motoryzacji. Potwierdza ona wymagania dotyczące systemu jakości dla produktów w zakresie projektowania, produkcji, instalacji oraz serwisowania, a także stosowania oryginalnych części przez producentów pojazdów. Certyfikat pomaga dostawcom z branży motoryzacyjnej w ulepszaniu systemu jakości oraz eliminacji wielokrotnych certyfikacji.

- Pracujemy na rynku motoryzacyjnym już od ponad 30 lat. Do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na własnych produktach przeznaczonych na rynek aftermarketowy. Jednak coraz częściej odpowiadamy na zapytania dotyczące produkcji kontraktowej, wspartej naszymi usługami inżynieryjnymi. Realizujemy projekty na potrzeby rynku OEM i jest to segment branży motoryzacyjnej, który bardzo nas interesuje. Certyfikat ISO/TS 16949:2009 potwierdza nasze kompetencje, stanowiąc silny argument w rozmowach z nowymi partnerami biznesowymi - dodaje Wojciech Piekarski, dyrektor projektów rozwojowych AC SA.

AC SA jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem kompletnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od 1986 roku, zatrudnia ponad 600 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju (wg szacunków ponad 50 proc. udział w rynku polskim). Oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG i CNG. Oferta produktowa firmy, z której korzysta obecnie 5 mln kierowców, dociera do ponad 50 krajów na całym świecie.