Zmiany w kosiarce dyskowej SaMASZu

Piotr Walczak

Rolnicy zajmujący się hodowlą bydła mlecznego zwracają coraz większą uwagę na uzyskanie najwyższej czystości paszy w zbiorze zielonki, która przekłada się na wydajność produkcji mleka i kondycję stada, a tym samym utrzymanie przewagi konkurencyjnej.

SaMASZ (firma członkowska Klastra Obróbki Metali), producent maszyn rolniczych dostarczający na rynek innowacyjne technologie do zbioru zielonki, od lat tworzy rozwiązania, które mają wpływ na wysoką jakość paszy. Kierując się tą dewizą, firma dokonała ostatnio m.in. zmian konstrukcyjnych w popularnym modelu kosiarki dyskowej KDF 341 S.

Kształt obudowy spulchniacza został zmieniony w sposób umożliwiający wyeliminowanie zjawiska przedwczesnego zrzucania skoszonej zielonki na ziemię. Wydłużono obudowę, co udrożniło przepływskoszonej zielonki i obniżyło ryzyko zapychania się maszyny.

Dzięki zmianom konstrukcyjnym zmniejszono minimalną szerokość pokosu, co wyeliminowało problem trafiania skoszonej masy pod koła ciągnika.

Wszystkie te rozwiązania przekładają się na czystość paszy, ograniczenie strat wartości pokarmowej oraz bardziej ekonomiczny zbiór zielonki.

Czołowa kosiarka dyskowa KDF cieszy się popularnością na łąkach całego świata, o czym świadczy sprzedaż ponad czterech tysięcy sztuk. Na zaufanie klientów wpływa trwałość, łatwość obsługi, sprawdzona konstrukcja oraz zapewnienie czystości paszy i ochrony darni.

Dotychczasowa obudowa spulchniacza

Poniżej obudowa spulchniacza po zmianach