Metal-Fach w Mińsku i Kijowie

Admin

Członek Klastra Obróbki Metali, jeden z największych producentów maszyn rolniczych w województwie podlaskim - sokólski Metal-Fach - niedawno zaprezentował swoją bogatą ofertę na ukraińskiej wystawie AGRO 2017.

Na zwiedzających czekały sztandarowe produkty firmy, takie jak: rozrzutniki obornika, owijarki, ładowacze, prasy belujące oraz wiele innych ciekawych propozycji dla rolnictwa. Można było zobaczyć zarówno te, które od dawna są dostępne na rynku, ale nie zabrakło też i absolutnych nowości.

Wydarzenie w Kijowie - XXIX międzynarodowa wystaw rolnicza AGRO 2017 - rozpoczęła się 7 czerwca i trwała cztery dni.

Spółkę reprezentował wyłączny dystrybutor maszyn firmy na Ukrainie - firma Yar-Step.

Impreza, jak co roku. miała na celu przedstawienie osiągnięć i innowacyjnych technologii producentów sektora rolnego. Była to zarazem doskonała okazja do spotkania i poznania zagranicznych przedsiębiorców tej branży, a także skorzystania z ich doświadczeń i technologicznych rozwiązań.

Metal–Fach ma w swojej ofercie 60 różnych typów modeli urządzeń i maszyn rolniczych, zatem co jasne, nie wszystkie zostały zaprezentowane w stolicy Ukrainy. Jednak zdaniem przedstawicieli spółki oferta urządzeń zaprezentowanych na stoisku była i tak wyjątkowo bogata, a przy tym przekrojowa.

Z kolei w dniach 6-10 czerwca 2017 r. w Mińsku na Białorusi odbyła się 27. edycja międzynarodowych targów BELAGRO. To największa w tamtym regionie wystawa branży rolnej. I tam swoją ofertę prezentował Metal-Fach.

Główną tematyką tej imprezy wystawienniczej był przemysł rolno-spożywczy w szerokim zakresie - zaczynając od upraw, przez zarządzanie, produkcję, pakowanie, na dystrybucji kończąc.

Co ciekawe, w ramach BELAGRO 2017 odbyła się Międzynarodowa specjalistyczna wystawa BIOGAZ 2017 ukierunkowana głównie na: transport, przechowywanie, przetwarzanie i utylizację biogazu.

Sokólskie przedsiębiorstwo na targach w Mińsku reprezentowali pracownicy „Metal-Fach Belarus”. To stosunkowo niedawno otwarta na Białorusi filia Metal–Fachu.

Oferta jednego z największych na Podlasiu producentów maszyn rolniczych jest bogata, zatem podczas wystawy firma miała się czym pochwalić.

Jedną z maszyn, którą pokazali przedstawiciele Metal-Fachu, był wóz paszowy T659. Urządzenie typu tandem jest sterowane bezpośrednio z kabiny ciągnika za pomocą rozdzielacza. Urządzenie cechuje mocna, solidna budowa, prosty załadunek i intuicyjna obsługa. Maszyna posiada dwa pionowe mieszadła ślimakowe z ośmioma nożami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pasza jest doskonale rozdrobniona i wymieszana.

Na szczególną uwagę zasługiwała zaprezentowana podczas targów prasa belująca Z562 rotor. To innowacyjne, a zarazem niezawodne urządzenie jest dostępna w wersji z rotorem i nożami tnącymi. Posiada unikalne na rynku rozwiązanie polegające na wyposażeniu jej w walcową komorę, dzięki czemu możemy uzyskać sianokiszonkę najwyższej jakości.

Prasa wyposażona w rotor oraz 13 noży tnących pozwala na jeszcze lepsze przygotowanie paszy w belach poprzez zwiększenie stopnia zagęszczenia materiału w wyniku uprzedniego pocięcia go na etapie zbiórki, które odbywa się tuż przed prasowaniem. - Praca przy pomocy prasy wyposażonej w noże tnące to znakomite rozwiązanie, dzięki czemu uzyskana pasza jest lepiej przyjmowana przez zwierzęta, jest też łatwiejsza w zadawaniu i przygotowywaniu przez wozy paszowe - dodaje przedstawicielka Metal-Fachu.