Gościł nas Ferrox i Elektrociepłownia Białystok

Admin

- Cykl spotkań „Poznajmy się” cieszy się coraz większym zainteresowaniem, coraz więcej osób w nich uczestniczy, a to oznacza, że poznawanie innych firm należących do Klastra Obróbki Metali jest ciekawe i potrzebne - mówi Katarzyna Hantke sekretarz KOM, organizatorka spotkań.

Kilkunastu reprezentantów firm wzięło  udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Poznajmy się” organizowanym przez Klaster Obróbki Metali. Tym razem klastrowiczów gościł Ferrox. W programie znalazła się także prezentacja przedsiębiorstwa APS S.A., a spotkanie zakończyło się zwiedzaniem Elektrociepłowni Białystok.

Ferrox to firma z prawie 30-letnią tradycją, która wydzieliła się ze struktur Elektrociepłowni w 1989 roku. O jej historii, profilach działalności i największych realizacjach opowiedziała zebranym prezes Justyna Suchocka. Firma specjalizuje się w dostarczaniu serwisu Elektrociepłowni, ale także realizuje zlecenia zewnętrzne. Do największych z nich należą: linia produkcyjna w Browarze Dojlidy, instalacje w British American Tobacco i Ikei w gminie Orla czy pomoc w odbudowie po pożarze Zakładu Nasycania Podkładów Kolejowych w Czeremsze. Wiele zleceń zewnętrznych realizowanych jest także przez warsztat mechaniczny firmy.

Nowy obszar działalności Ferroxa związany jest z nowoczesnymi instalacjami grzewczymi  opartymi na pompach ciepła, kolektorach słonecznych, kotłach na biomasę i gaz. Firma wykonuje także odwierty do pomp ciepła.

Prezentacja firmy APS S.A., która także wywodzi swoje korzenie z Elektrociepłowni i posiada ponad 20-letnią tradycję, skoncentrowana była na głównych obszarach działalności firmy, czyli automatyce, pomiarach i sterowaniu. APS S.A. specjalizuje się w projektowaniu, programowaniu i produkcji rozdzielnic i szaf sterowniczych oraz usługach montażu, prefabrykacji i kalibracji. Firma realizuje zlecenia i projekty dla największych firm, m.in Elektrociepłowni Siekierki, Rafako, Strabag Energy Technologies, PGNiG Termika, AGP Metro Polska, PP Porty Lotnicze.