Targi w Hanowerze w ubiegłym roku odwiedziły tysiące osób. Fot. Biuro prasowe Hannover Messe
Targi w Hanowerze w ubiegłym roku odwiedziły tysiące osób. Fot. Biuro prasowe Hannover Messe

Jedziemy na największe światowe targi przemysłowe do Hanoweru

Admin

- Planujemy mocną, ciekawą prezentację - zapowiada Sebastian Rynkiewicz, koordynator KOM. - W dniach 24-28 kwietnia 2017 r. odbędzie się największa impreza międzynarodowa, na której spotkają się przedstawiciele branży przemysłowej i kooperacyjnej. Wśród nich nie zabraknie oczywiście silnej grupy Klastra Obróbki Metali. Prezentacji Klastra towarzyszyć będą firmy członkowskie oraz partnerzy z Polski Wschodniej. Zapraszamy do wyjazdu pozostałych członków i zachęcamy do odwiedzania naszego stoiska.

Polska jest krajem partnerskim tego wydarzenia. Prezentacja narodowa, organizowana przez PARP i NCBiR, odbędzie się w wyeksponowanym pawilonie, a jej otwarcie wystawy planowane jest z udziałem najwyższych przedstawicieli rządu RP.

- Współpracujemy z największą organizacją branżową w Branderburgii: Cluster Metal Industry - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali. - W Hanowerze planujemy podpisanie umowy o współpracy dwustronnej między naszymi klastrami. Stronę niemiecką wesprze przedstawiciel rządu Landu Branderburgii, co podniesie rangę wydarzenia i wzmocni współpracę międzyregionalną.

O ile grupa, która będzie reprezentowała Klaster na stoisku, jest już zamknięta (będą to: Promotech, Promotech KM, Nota, APS, Alnea Soldering, Poltra, Podkarpackie Zakłady Mechaniczne, Roztocze, Jazon), istnieje możliwość uczestnictwa w niemieckich targach jako zwiedzający. To dla firm zrzeszonych w naszym Klastrze niebywała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, znalezienia partnerów do współpracy oraz zapoznanie się z działalnością przedsiębiorstw z całego świata. Każda licząca się firma z branży powinna tam być.

- Liczymy, iż nie zabraknie chętnych, a ze swojej strony podejmujemy się organizacji transportu, noclegu, kart wstępu dla naszych klastrowiczów w Hanowerze. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem (metalklaster.pl/kontakt) - zachęca Sebastian Rynkiewicz.

Podczas tego typu wystaw stoiska Klastra Obróbki Metali odwiedzają przedstawiciele biznesu z całego świata, przeprowadzane są dziesiątki rozmów z potencjalnymi kontrahentami, zainteresowanymi współpracą z polskimi przedsiębiorstwami.

- W Europie Zachodniej widać wyraźne tendencje w poszukiwaniu kooperantów w środkowej i wschodniej części kontynentu - tłumaczy Sebastian Rynkiewicz. - Firmy z naszej części Europy dorównują już jakością wyrobom zachodnim, a nadal są atrakcyjne cenowo. Trzeba to wykorzystywać i ugruntowywać swoją pozycję i specjalizację. To szansa na wzmocnienie pozycji wielu firm, jak też na zaistnienie podmiotów rozpoczynających przygodę z eksportem.

Cała prezentacja jest możliwa dzięki współpracy i wsparciu ze środków Domu Polski Wschodniej w Brukseli.