Zapraszamy na dwudniowe szkolenie z zarządzania ryzykiem walutowym

Admin

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie pt. Strategie zarządzania ryzykiem walutowym, organizowane w odpowiedzi na potrzeby członków Klastra Obróbki Metali. Mało teorii, dużo praktyki !!

Szkolenie poprowadzi pan Jacek Maliszewski, ekspert rynku walutowego, Główny Ekonomista firmy DMK Sp. z o.o., autor książki pt. Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny. Podczas warsztatów przedstawi on praktyczne, z życia wzięte, przykłady działań z ostatnich 15 lat i pokaże swoje metody od „kuchni”. Sporo opowie na temat bieżącej sytuacji na rynku EUR/PLN, EUR/USD oraz USD/PLN.

Szkolenie jest adresowane do wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.

Program szkolenia został podzielony na 2 dni. Program pierwszego dnia jest kierowany do osób początkujących, natomiast drugi dzień do osób zaawansowanych. Uczestnicy mogą wziąć udział w obydwu dniach szkoleniowych lub w jednym wybranym przez siebie dniu.

Na szkoleniu zostaną przedstawione: 

-  wstęp do analizy technicznej wykresów - zastosowanie prostego w interpretacji wskaźnika o nazwie STOCHASTIC. Wskaźnik ten daje sygnały kupna (dla importerów) oraz sprzedaży (dla eksporterów).
-  zestawienie efektywności przeprowadzanych transakcji wymiany waluty z ostatnich 10 lat - w zgodzie z płynącymi sygnałami analizy technicznej.
-  ostrzeżenie przed toksycznymi instrumentami finansowymi, które ponownie są dystrybuowane przez polskie banki i kierowane do importerów i eksporterów.

Termin: 13-14 października br. (czwartek - piątek)

Godziny: 9.00 – 17.00

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (ul. Żurawia 71)

Udział w szkoleniu jest odpłatny, warunki uczestnictwa i formularze zgłoszeniowe zostaną  wysłane droga  mailową.  
Nabór chetnych prowadzimy do dnia 10 października 2016 r. mailowo (biuro@metalklaster.pl) lub telefonicznie (661 077 499).

 

PROGRAM szkolenia