Walne zebranie 16.10.2015

admin

Nowi klastrowicze, ocena dotychczasowych działań i przyjęcie programu na najbliższy czas – to główne punkty obrad zarządu i walnego zgromadzenia Klastra Obróbki Metali.

Hanbud, A+Ceramics i Polinvest – to nowi członkowie naszego klastra, jednogłośnie przyjęci przez członków zarządu. Od piątku 16 października 2015 r. liczba klastrowiczów osiągnęła 46 przedsiębiorstw, co łącznie z naszymi partnerami strategicznymi daje 62 podmioty.

Właśnie przyjęcie nowych firm, relacja z niedawno zakończonego konkursu o status Krajowego Klastra Kluczowego oraz plany na najbliższe miesiące zdominowały obrady zarządu, a później walnego zgromadzenia członków KOM, które odbyło się w gościnnych murach Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Była to też okazja na zapoznanie się z propozycją dyrektor BPNT Anny Daszuty-Zalewskiej, dotyczącą udziału naszych firm w projekcie wspierającym start - upy, założone przez młodych przedsiębiorców.

Oprócz podsumowania dotychczasowych działań i planów na czas najbliższy członkowie KOM zapoznali się z ofertą działań na rynkach międzynarodowych, koordynowanych przez biuro KOM, m.in. propozycjom wyjazdów na imprezy targowe skierowane do podwykonawców do Antwerpii  i Jonkoping (Szwecja), czy na wystawę EXPO, której koszt w dużej mierze wziął na siebie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Była też część mniej oficjalna, związana z niewątpliwym sukcesem naszego klastra, czyli otrzymaniem statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Walne zgromadzenie rozpoczęliśmy od kieliszka szampana, a 9 przedsiębiorstw – SaMASZ, Kotniz, KarT, Malow, Salag, Jazon, Promotech, ChM i APS – które tworzą Grupę Zaawansowanej Współpracy i miały największy wkład w sukces, otrzymało pamiątkowe certyfikaty członkowskie.