Hannover Messe 2019 - po kontakty i nowe kontrakty

Piotr Walczak

Na targach w Hanowerze wystąpi silna reprezentacja firm Klastra Obróbki Metali i innych reprezentantów Polski Wschodniej. Są to największe na świecie międzynarodowe targi technologii, innowacji i automatyki. Powierzchnia targowa jest tak duża, że pomiędzy halami kursują autobusy, a liczba wystawców co roku wynosi ponad 6500 firm. Rokrocznie wśród 225 tysięcy odwiedzających znajdują się również firmy z Białegostoku i okolic. Tegoroczna wystawa odbędzie się w dniach 1 - 5 kwietnia na terenie Hannover Exhibition.

Zapraszamy na wspólne stoisko, na którym swoją produkty i usługi zaprezentują firmy zrzeszone w KOM, jak i ofertę przedstawi sam Klaster.

Nasze stoisko o numerze G32 - współfinansowane przez Dom Polski Wschodniej - znajdzie się w hali nr 4.

Hannover Messe to impreza nr 1, jeśli chodzi o wydarzenia dedykowane branży przemysłowej i kooperacyjnej. Biorą w niej udział firmy pragnące się rozwijać, poszukujące nowych kontaktów i zleceń, chcące zapoznać się z nowymi technologiami. To impreza zarówno dla dojrzałych eksporterów, jak i rozpoczynających swoje działania na rynkach międzynarodowych.

- Jednym z naszych celów strategicznych jest internacjonalizacja. Dlatego chcemy corocznie być obecni na najważniejszych światowych targach przemysłu i współpracy kooperacyjnej, wspierając naszych członków w możliwościach pozyskiwania zamówień, dostępie do nowych technologii i rozwiązań. To też pewnego rodzaju zobowiązanie wobec naszych dotychczasowych partnerów. Naszą powinnością jest uczestnictwo w tego rodzaju wydarzeniach oraz dbanie o budowanie relacji i poszerzanie współpracy - powiedział Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Klaster Obróbki Metali podczas hanowerskiej imprezy podjął rozmowy o współpracy i podpisał umowę z dwoma klastrami z Republiki Tatarstanu z Federacji Rosyjskiej: z Kamskim Innowacyjnym Klastrem „INNOKAM” oraz Klastrem Budowy Maszyn.

- Wystawianie się na targach jest najlepszą metodą prezentacji własnych produktów, szczególnie na tak prestiżowych jak Hannover Messe, które kreują trendy w branży - stwierdzali uczestnicy zeszłorocznych targów.

W tym roku, podobnie jak w 2018, wspólnie z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu Enterprise Europe Network, spółfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, odbędzie się misja gospodarcza do Hanoweru. Jest ona współorganizowana przez KOM i odbędzie się niejako obok prezentacji na stoisku. Zaplanowano spotkania B2B między polskimi przedsiębiorstwami a partnerami z zagranicy. Tutaj firmy same wybierały partnerów do bezpośrednich spotkań zgodnie z typem poszukiwanej współpracy jeszcze przed wydarzeniem, rejestrując swoje profile. Każdy indywidualnie określił profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, który chciałby nawiązać widoczny dla pozostałych zarejestrowanych. Kilka dni przed rozpoczęciem giełdy kooperacyjnej wszyscy uczestnicy otrzymują szczegółowy, osobisty harmonogram spotkań, w którym zawarte są informacje o czasie, numerze stolika oraz danych firmy, z którą zaaranżowano spotkanie. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie efektywniej zaplanować swój czas podczas targów, z jednoczesnym odbyciem wielu spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Warto polecić te targi i spotkania B2B każdemu  kto szuka nowych kontaktów, chce zapoznać się z nowymi technologiami i myśli o rozwoju firmy.