Edbak liderem polskiego biznesu 2018

Admin

Firma Edbak sp. z o.o., wieloletni członek Klastra Obróbki Metali, została laureatem 28. edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu, organizowanego przez Business Centre Club. Złota Statuetka została wręczona podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu, która odbyła się w miniony weekend w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Dokonując weryfikacji jury brało pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne, uwzględniając przy tym konkurencyjność branży i osiągane na jej tle wyniki, ale również jakość i innowacyjność produktów, poziom - szczególnie proeksportowych i tworzących nowe miejsca pracy inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową. Nagroda ma już wieloletnią tradycję, jest przyznawana od 1991 roku.

- Tę prestiżową nagrodę traktujemy jako podsumowanie 27 lat naszej ciężkiej pracy - mówi prezes i założyciel firmy Edward Bąk. - Kluczem do sukcesu jest rozwój kadry oraz nowoczesny park maszynowy. Obecnie firma zatrudnia ponad 150 pracowników, z czego jedna trzecia ma wyższe wykształcenie. Stawiamy na szkolenie i rozwój pracowników. Sfinansowaliśmy studia podyplomowe inżynierom, zaś managerom - podyplomowe studia managerskie. Od początku istnienia firmy przyświeca nam idea równania do lepszych. Inwestujemy w nowoczesny park maszynowy oraz rozwój produktów. Posiadamy własny dział Badań i Rozwoju. Jesteśmy także obecni na najważniejszych dla branży targach, m.in. Integrated System Europe w Amsterdamie, gdzie otrzymaliśmy nagrodę „The Best of Show” w roku 2016 i 2018.

Edbak sp. z o.o. to innowacyjne przedsiębiorstwo założone w 1992 roku przez Edwarda Bąka, z siedzibą w Strzyżewicach (woj. lubelskie). Największe atuty firmy to kadra złożona ze 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesny park maszynowy. Przedsiębiorstwo jest wiodącym producentem profesjonalnych systemów mocowań do ekranów LED/LCD oraz projektorów.

W ofercie posiada również: stojaki, wózki konferencyjne, wielomonitorowe ściany wideo, totemy, infokioski oraz obudowy zewnętrzne dostosowane do potrzeb klienta.

Firma stosuje najwyższej jakości rozwiązania dedykowane branżom Digital Signage, IT oraz AV.

Edbak sp. z o.o. to również innowacyjne centrum obróbki metali. Świadczy usługi z zakresu projektowania i wytwarzania konstrukcji metalowych oraz obróbki blach, rur i profili na precyzyjnych maszynach CNC. Produkuje także systemy transportu technologicznego, dopasowanego do wymagań i potrzeb klienta.

Firma zrealizowała liczne prestiżowe projekty dla takich firm i instytucji, jak: Lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, Roche Lab w Holandii, Metro Warszawskie sp. z o.o., Tesco Polska, Mc Donalds, Parlament Europejski, Multikino.

Firma Edbak sp. z o.o. jest dostawcą komponentów oraz wyrobów do takich koncernów jak: Audi, BMW, VW, Porsche, Daimler, Kramer.

Z kolei firma Malow, laureat konkursu z lat poprzednich, która utrzymała pozycję na rynku, zdobyła dziesiąty Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

Gratulujemy nagrodzonym firmom!