Fot. Plum
Fot. Plum

Firma Plum nowym członkiem KOM

Piotr Walczak

Ponad 30 lat doświadczenia, ponad 400 pracowników, 70 inżynierów, 5 branż przemysłowych, 5 laboratoriów, 30 krajów - to najkrótsza wizytówka firmy Plum z Ignatek k. Białegostoku, która właśnie przystąpiła do Klastra Obróbki Metali.

- Automatyzacja, telemetryzacja, cyfryzacja, robotyzacja, to szanse na rozwój branży metalowej Podlasia - mówi  Jacek Kłos, dyrektor generalny spółki Plum z Ignatek k. Białegostoku.

Firma jest jednym z najbardziej znaczących polskich producentów zaawansowanej elektroniki przemysłowej, dostarczającym nowoczesne rozwiązania do dynamicznie rozwijających się branż: gazownictwa, ogrzewnictwa, wodociągów. Posiada rozbudowany dział badawczo-rozwojowy oraz własne laboratoria pomiarowe i badawcze.

Poprzez stały kontakt ze światem nauki, firma tworzy rozwiązania ustanawiając nowe standardy jakości urządzeń i osiąga znaczną przewagę konkurencyjną w budowaniu własnego potencjału. Stale podnosi efektywność procesów projektowania i produkcji w celu szybkiego reagowania na zmieniające się wymagania rynku i potrzeb klientów.