Przedsiębiorcy dzieciom

Admin

W niedzielę, 2 grudnia, Białystok odwiedził Mikołaj z Rovaniemi, miasta w północnej Finlandii, stolicy regionu Laponia. To już jego szósta wizyta w stolicy województwa podlaskiego. Najprawdziwszy Joulupukki miał bardzo napięty grafik, przez cały dzień spotykał się najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu. Wszystko w ramach akcji „Przedsiębiorcy dzieciom”. Tym razem szczególnie uwzględnione zostały dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Wśród organizatorów znalazła się PFRR, a partnerami zostały firmy członkowskie Klastra Obróbki Metali: Metal-Fach i Promotech.

Mikołaja zaprosił Andrzej Parafiniuk, konsul honorowy Republiki Finlandii, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, która należy do Parnerów Strategicznych KOM. Wizyta ta była okazją do kontynuowania działań prowadzonych pod hasłem „Przedsiębiorcy dzieciom”, pokazujących dobroczynność podlaskich przedsiębiorców.

- Jak co roku, dzięki tej wizycie, chcieliśmy sprawić odrobinę radości dzieciom, które na co dzień mają jej trochę mniej. W tym roku naszą akcją chcieliśmy szczególnie zwrócić uwagę na dzieci z różnym stopniem upośledzenia i niepełnosprawności zarówno umysłowej, jak i ruchowej - powiedział Andrzej Parafiniuk.

Mikołaj spotkał się m.in. z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel”, dziećmi będącymi pod opieką Fundacji „Rodziny Czarneckich” oraz dziećmi z wadami słuchu ze Stowarzyszenia „Decybelek”. Nie zabrakło wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku, który zapewnia edukację i wychowanie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, jak i podopiecznych Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”, które prowadzi sekcje sportowe dla osób niepełnosprawnych.

- W ramach tej akcji chcieliśmy też pokazać, że akceptujemy te dzieci z ich wszystkimi słabościami, a jednocześnie, że wierzymy w możliwość ich rozwoju, dlatego czynimy wszystko, by tak się działo. Tego dnia, dzięki zaangażowaniu podlaskich przedsiębiorców, łącznie ponad 700 dzieci miało niepowtarzalną okazję bezpośredniego spotkania z Mikołajem, otrzymania od niego prezentu oraz uczestniczenia w przygotowanym dla nich wyjątkowym przedstawieniu, które odbyło się w Operze i Filharmonii Podlaskiej - wyjaśnił Andrzej Parafiniuk.

Prezenty zostały wręczone podczas wyjątkowego przedstawienia i spotkania dzieci z Mikołajem w OiFP - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. W jego organizację zaangażowały się Opera i Filharmonia Podlaska oraz studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku.

Partnerami tej akcji byli nasi klastrowicze: Metal-Fach i Promotech.

Jak podkreślił w rozmowie z nami Marcin Pogorzelski z PFRR, w tym roku dodatkowo sfinansowany został sprzęt terapeutyczny dla jednego z ośrodków opiekujących się dziećmi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Źródło: https://ddb24.pl/artykul/przedsiebiorcy-sprawili/559819