ALEX ELECTRO - nowy członek w szeregach KOM

Piotr Walczak

ALEX ELECTRO Sp. z o. o. jest dywizją naszego klastrowicza ALEX Sp. z o. o. - wiodącego producenta i dystrybutora instalacji alternatywnych źródeł zasilania samochodów, utworzoną na fali rosnącego zainteresowania mobilnością elektryczną.

Wychodząc naprzeciw trendom e-mobilności, został powołany zespół specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu układów elektronicznych i budowaniu pojazdów elektrycznych. ALEX ELECTRO, dysponując bogatym zapleczem technicznym i własnym parkiem maszynowym, jest w stanie zrealizować każdy projekt związany z branżą e-mobility.

ALEX ELECTRO to nowatorskie rozwiązania z zakresu e-mobilności i małej architektury miejskiej z OZE. Firma p[osiada własny park maszynowy, biuro konstrukcyjne i dział handlowy.

W zakresie małej architektury z OZE zajmuje się produkcją, montażem i instalacją własnych produktów w kraju i za granicą, projektowaniem według wytycznych klienta. Dostarcza małą architekturę w ramach realizacji dużych inwestycji jako podwykonawca.

Firma produkuje stacje ładowania pojazdów elektrycznych, importuje i sprzedaje takie stacje, zajmuje się serwisowaniem ładowarek na terenie kraju.

Ponadto sprzedaje elementy systemów fotowoltaicznych: panele PV, inwertery, kable mocowania; sprzedaje carporty z wyposażeniem fotowoltaicznym.

Jedną z gałęzi działalności ALEX ELECTRO jest produkcja systemów do ulicznego oświetlenia autonomicznego z wykorzystaniem paneli PV. Spółka sprzedaje gotowe zestawy.

Ponadto dostarcza komponenty do konwersji pojazdów spalinowych na elektryczne, takie jak baterie, silniki, sterowanie czy elektronika zarządzająca.

Wśród wykonanych inwestycji warto wymienić choćby RLC Picnik Table w Puławach, bikeport w Kudowie, ławkę solarną w Radzyminie.

Firma opracowała m.in. sterownik solarny czy moduł Bluetooth.

Wśród planów na przyszłość wymienia rozbudowanie portfolio i zwiększenie sprzedaży małej architektury z OZE, uruchomienie produkcji komponentów do inteligentnych domów, tworzenie rozwiązań wykorzystujących OZE do użytku codziennego.