Sukces prezentacji na Warsaw Industry Week

Admin

Minął tydzień od Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. Klaster Obróbki Metali był partnerem tego wydarzenia. Zorganizował m.in. Warsztat Lidera Zmian Przemysłu.

Targi Warsaw Industry Week odbyły się w dniach 6-8 listopada 2018 r. Są to szybko rozwijające się targi przemysłowe w Polsce, które są miejscem biznesowych spotkań w branży maszynowej, obróbki metali, automatyzacji, robotyzacji i wielu innych. Miejscem wydarzenia był teren Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Na miejscu, na wspólnym stoisku, zaprezentowało się 14 firm członkowskich KOM, jak też biuro klastra. Sześć przedsiębiorstw - Alex, Budrad, D-Tech, Technology Applied, Neotech, Demex - skorzystało z dofinansowania w ramach projektu „Internacjonalizacja Klastra Obróbki Metali i Podlaskiej Branży Metalowej na WarsawIndustryWeek 2018”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Poddziałanie 1.4.1. Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa podlaskiego.

- Tegoroczne targi Warsaw Industry Week oceniam jak najbardziej pozytywnie. Byliśmy, można powiedzieć, przy narodzinach tej imprezy: braliśmy udział w pierwszej edycji, a obecnie przy trzeciej można już powiedzieć, że wydarzenie to nabiera dojrzałości i pod względem organizacyjnym oraz promocyjnym jest zauważalne - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM. - Jednak najważniejszym miernikiem  oceny są zwiedzający i specjaliści branżowi, którzy moim zdaniem dopisali na wystawie, uczestnicy prezentacji klastrowej odbyli wiele obiecujących spotkań.

Prezentacje firm członkowskich klastra były faktycznie tłumnie odwiedzane. Stoiska były wręcz oblegane przez potencjalnych klientów i kooperantów. To co jest istotne i co podkreślali sami wystawcy - obecność na targach wspólnie okazała się kluczowa. Przedstawiciele różnych firm członkowskich wielokrotnie kierowali bowiem gości do sąsiednich stanowisk, gdy okazywało się, że tam uzyskają lepszą możliwość odpowiedzi na konkretne zapytania, wykraczające poza obszar działalności danego przedsiębiorstwa.

- W prezentacji wzięło udział 14 firm członkowskich, jak i samo biuro klastra. Bez wątpienia w grupie siła, chociażby taka, że trudno  nas było nie zauważyć na wystawie. To uwiarygadnia nas w oczach klientów, budzi zainteresowanie innych firm przystąpieniem w poczet członków KOM, których z roku na rok mamy więcej. Włączają się oni w działania klastra, są widoczni w działaniach zewnętrznych i w kooperacji wewnętrznej. Oferta firm klastra staje się coraz bardziej kompleksowa i konkurencyjna. „Praktyczni w każdym” calu to nie  tylko slogan na naszych materiałach reklamowych, ale styl i model działania - tłumaczy Janusz Poulakowski.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Warsztat Lidera Zmian Przemysłu. Przedstawione zostały konkretne doświadczenia dużych firm we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu 4.0. Przedsiębiorcy mogli posłuchać o kierunku 4.0, czyli drodze do kolejnej rewolucji przemysłowej, praktycznych możliwościach zastosowania robotów przemysłowych na liniach produkcyjnych, zwrotach z inwestycji w robotyzację, bezpieczeństwie robotów kolaboracyjnych, trendach w automatyzacji. Wśród prelegentów byli przedstawiciele następujących podmiotów: KUKA, Fanuc, Alnea, Tech-System Group czy Mitsubishi Electric.

Kulminacją było wystąpienie Tomasza Kammela pt. „Jak gadać, żeby się dogadać”. Znany prezenter telewizyjny mówił o roli komunikacji w biznesie. W tym czasie sala zapełniła się po brzegi, a sam prowadzący został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność.

Warto zaznaczyć, że podczas opisywanej, trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week, KOM otrzymał nagrodę w postaci statuetki Tytanowe Skrzydła. Wyróżnienie zostało przyznane za wkład w rozwój wydarzenia Warsaw Industry Week.

Zapraszamy na fanpage KOM na Facebooku, gdzie znajdują się zdjęcia z tegorocznej edycji WIW: www.facebook.com/biuroKOM