Tytanowe Skrzydła dla Klastra Obróbki Metali. Po raz drugi

Admin

Podczas III Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week KOM otrzymał nagrodę w postaci statuetki Tytanowe Skrzydła. To ważne wyróżnienie. Organizatorzy dostrzegli wkład Klastra w rozwój imprezy.

Nagrodę odebrał Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM. Została ona przyznana „za wkład w rozwój wydarzenia Warsaw Industry Week”. Klaster Obróbki Metali był w tym roku parterem WIW, zorganizowane przez niego prelekcje podczas Warsztatu Lidera Zmian Przemysłu były niewątpliwie wartością dodaną. Przedstawione zostały konkretne doświadczenia dużych firm we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu 4.0.

Przedsiębiorcy mogli posłuchać o kierunku 4.0, czyli drodze do kolejnej rewolucji przemysłowej, praktycznych możliwościach zastosowania robotów przemysłowych na liniach produkcyjnych, zwrotach z inwestycji w robotyzację, bezpieczeństwie robotów kolaboracyjnych, trendach w automatyzacji. Wśród prelegentów byli przedstawiciele następujących podmiotów: KUKA, Fanuc, Alnea, Tech-System Group czy Mitsubishi Electric.

Prawdziwym hitem okazało się wystąpienie Tomasza Kammela pt. „Jak gadać, żeby się dogadać”. Znany prezenter telewizyjny mówił o roli komunikacji w biznesie. W tym czasie sala zapełniła się po brzegi, a sam prowadzący został bardzo ciepło przyjęty.

To już druga z rzędu nagroda dla KOM. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Tytanowe Skrzydła zostały przyznane za zbiorcze stoisko na 10-lecie Klastra Obróbki Metali oraz ciekawą ofertę dla przemysłu. Wtedy Klaster Obróbki Metali był partnerem merytorycznym targów Warsaw Industry Week.

- Faktycznie, to już druga nagroda Tytanowych Skrzydeł przyznana przez organizatora targów, szybko ten czas mija - komentuje Janusz Poulakowski. - Otrzymaliśmy ją za udział w rozwoju imprezy, byliśmy też przy jej „narodzinach”. Co roku nasz udział jest większy, nie tylko jeśli chodzi o ekspozycje firm, ale i inne działania realizowane w czasie targów, w tym roku byliśmy partnerem wystawy. Każda nagroda cieszy, nobilituje. Ta jest nasza. Nasza, bo przyznana klastrowi i grupie firm, które współtworzą nasze sukcesy.

W tym roku impreza trwała od 6 do 8 listopada. Na wspólnym stoisku KOM zaprezentowało się 14 firm członkowskich, jak i samo biuro KOM. Sześć z nich - Alex, Budrad, D-Tech, Technology Applied, Neotech, Demex, jak również Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, wzięło udział w wydarzeniu dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Internacjonalizacja Klastra Obróbki Metali i Podlaskiej Branży Metalowej na Warsaw Industry Week 2018” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Poddziałanie 1.4.1. Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa podlaskiego.

Zainteresowanie ofertą firm KOM szczególnie widoczne było drugiego dnia targów. Stoiska były wręcz oblegane przez potencjalnych klientów i kooperantów. To co jest istotne i co podkreślali sami wystawcy - obecność na targach wspólnie okazała się kluczowa. Przedstawiciele różnych firm członkowskich wielokrotnie kierowali bowiem gości do sąsiednich stanowisk, gdy okazywało się, że tam uzyskają lepszą możliwość odpowiedzi na konkretne zapytania, wykraczające poza obszar działalności danego przedsiębiorstwa.

Warsaw Industry Week to największe w tej części Europy wydarzenie dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowej obróbki metalu, tworzyw drewna i w wielu innych branżach.