Fot. ALEX ELECTRO
Fot. ALEX ELECTRO

ALEX ELECTRO w poszukiwaniu kontrahentów na targach Kommunalmesse

Admin

Jak donosi portal Przedsiębiorcze Podlasie, spółka ALEX ELECTRO (dywizja naszego klastrowicza - firmy ALEX Sp z.o.o) pod koniec września prezentowała swoją ofertę podczas wystawy w Dornbirn w Austrii. Przedsiębiorstwo to było jedynym polskim, które wystąpiło na tej imprezie. Założeniem było poszukiwanie potencjalnych kontrahentów, nawiązanie kontaktów z klientami z Niemiec, Holandii, Szwjacarii i Austrii.

Przedstawiciele białostockiej firmy, z którymi rozmawiało Przedsiębiorcze Podlasie, twierdzą, że wyjazd należy traktować w kategoriach sukcesu. Odbyli dużo rozmów, wymienili się kontaktami, pokazali swoją ofertę. Na namacalne efekty trzeba będzie oczywiście poczekać, ale nie ulega wątpliwości, że udział w tego typu wydarzeniach jest niezbędny do budowania swojej marki, jeśli chce się wyjść poza granice miasta, województwa i kraju.

Kommunalmesse to największe targi branży komunalnej. Odbywają się co dwa lata, a w tym roku miały miejsce w dniach 28 - 29 września. W Austrii to bardzo znacząca impreza - uczestniczy w niej administracja ze wszystkich gmin. Podczas wystawy prezentowane są najnowsze technologie i rozwiązania dedykowane do użytku publicznego.

W targach wzięły udział setki wystawców, produkujących od kosiarek zdalnie sterowanych, poprzez wywrotki - w tym również elektryczne, do branży zajmującej się małą architekturą miejską.

Wydarzenie odbyło się - jak opisują nasi rozmówcy regionalnego portalu biznesowego - w malowniczo położonym austriackim Dornbirn, gdzie z jednej strony znajduje się Jezioro Bodeńskie, z drugiej zaś roztacza się przepiękny widok na Alpy.

- Oczekujemy, iż nawiązane kontakty przełożą się na konkrety. Poszukiwaliśmy klientów bezpośrednich z administracji gmin, jak i firm zainteresowanych przedstawicielstwem i dystrybucją naszych produktów - powiedział redakcji Przedsiębiorczego Podlasia Tomasz Płoński, kierownik w ALEX ELECTRO.

Wymienia przy tym, iż na targach spółka zaprezentowała swoje ładowarki do pojazdów elektrycznych, autonomiczne oświetlenie LED oraz bike port do ładowania np. rowerów elektrycznych.

- Pierwsze pytanie, jakie zazwyczaj padało na naszym stoisku, to skąd jesteśmy - opowiadał Tomasz Płoński. - Byliśmy jedyną firmą z Polski, która się w tym miejscu wystawiała. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gotowe rozwiązania do zasilania telemetrii i monitoringu oraz nasze flagowe bike porty z funkcją ładowanie LEV oczywiście, które są w pełni autonomiczne.

ALEX ELECTRO jest dywizją firmy ALEX sp. z o. o. - wiodącego producenta i dystrybutora instalacji alternatywnych źródeł zasilania samochodów, utworzoną na fali rosnącego zainteresowania mobilnością elektryczną. Wychodząc naprzeciw trendom e-mobilności, został powołany zespół specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu układów elektronicznych i budowaniu pojazdów elektrycznych. Spółka, dysponując bogatym zapleczem technicznym i własnym parkiem maszynowym, jest w stanie zrealizować każdy projekt związany z branżą e-mobility. Oferuje dostarczenie komponentów oraz konwersją pojazdów spalinowych na elektryczne, dostarcza gotową infrastrukturę dla firm, urzędów, osiedli mieszkaniowych. Oferuje także pakiety baterii - gotowych lub tworzonych na podstawie dokumentacji klienta, seryjnie produkuje sprzęt rekreacyjny o napędzie elektrycznym, zajmuje się montażem powierzchniowym SMT.

- Produkujemy i sprzedajemy małą architekturę miejską z OZE, fotowoltaikę, oświetlenie LED - sprecyzował Tomasz Płoński. - W najbliższej przyszłości startujemy z zasilaniem autonomicznym do domów, ale o tym będę mógł pochwalić się bardziej już w styczniu. Obecnie jest nas sześciu w zespole, jednak wraz z podwykonawcami liczba ta jest większa.

Nasz rozmówca wyjaśnia, że firma obrała drogę B2B w poszukiwaniu klientów. Oferta stale się rozwija, stąd też chęć docierania z nią również do osób prywatnych.

Według Tomasza Płońskiego uczestnictwo w międzynarodowych targach jest bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstwa. Okazuje się, że za granicą mają inne spojrzenie na jego produkty, często widzą więcej zalet niż sami przedstawiciele białostockiej firmy. Spółka nie zamierza rezygnować z polskiego rynku, ale chcąc się rozwijać na skalę europejską musi się pokazywać jak najwięcej w innych krajach.

Źródło: Młoda firma z Białegostoku jako jedyna z Polski na największych targach komunalnych w Austrii (www.przedsiebiorczepodlasie.pl)