KOM partnerem III edycji Forum Biznesowego Pogranicza Metal Industry Design

Admin

III edycja imprezy, znanej pod nazwą Forum Biznesowe Pogranicza Metal Industry Design, została zaplanowana na 25-26 października 2018 r. w siedzibie Parku Naukowo - Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach przy ulicy Innowacyjnej 1.

Głównym organizatorem Forum jest Prezydent Miasta Suwałk, a współorganizatorem Park Naukowo - Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach. Patronat honorowy objęli m.in. Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Do grona partnerów strategicznych tegorocznej edycji, obok Klastra Obróbki Metali, należą: Politechnika Białostocka, Resursa Podlaska, Klaster Obróbki Metali, Izba Przemysłowo - Gospodarcza w Suwałkach, Izba Przemysłowo - Handlowa w Białymstoku oraz Forum Przedsiębiorczości Polskiej „Korona”.

Jest to wydarzenie kongresowe, które ma na celu zgromadzenie przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji okołobiznesowych, samorządowców oraz ekspertów, aby wspólnie zastanowić się nad problematyką - wiodącej w regionie - branży metalowo -maszynowej, która wpisuje się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Podlaskiego oraz należy do najbardziej ekspansywnych sektorów przemysłu w Polsce.

Wydarzeniem towarzyszącym będą targi, na których wystawcy będą mogli promować swoje produkty oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe. Jednocześnie odbywać się będą umawiane spotkania biznesowe, na które zaproszeni zostaną przedstawiciele Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi.

Park Naukowo - Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach należy do sieci Enterprise Europe Network, która skupia ponad 600 ośrodków otoczenia biznesu na całym świecie.

Wydarzeniem odbywającym się równolegle z Forum będą East Design Days. Jest to impreza współorganizowana przez Politechnikę Białostocką, Park Naukowo - Technologiczny, firmę Malow Sp. z o.o. oraz Resursę Podlaską. Nowoczesne wzornictwo i design produktu przemysłowego jako nieodłączne elementy budowania jakości i konkurencyjności współczesnych firm to główny temat rozważań panelistów podczas East Design Days. Tym samym podczas wydarzenia nie może zabraknąć designerów, grafików, architektów, którzy będę prezentować i dyskutować na temat „dobrego designu” i jego wpływu na sprzedaż produktu oraz szkolić, młodych designerów, studentów z zakresu grafiki 3D, street art’u, projektowania i programowania photonem.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.forumpogranicza.pl