Fot. Wrota Podlasia
Fot. Wrota Podlasia

Targowanie z Klastrem Obróbki Metali

Piotr Walczak

- Dzięki dofinansowaniu z RPOWP, 10 firm - Alex, Ferrox, Zakrem, Art.-Motor, Budrad Polska, Technology Applied, D-Tech, Demex, Lean Systems, White Hill oraz Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju jako koordynator Klastra Obróbki Metali - wzięło udział w Targach Kooperacji Przemysłowej ITM Subcontracting 2018 w Poznaniu w czerwcu 2018 roku - powiedział Sebastian Rynkiewicz, koordynator KOM, podczas uroczystego podpisywania umów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

W imieniu zarządu województwa podlaskiego umowy z beneficjentami podpisywali: marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałkowie: Anna Naszkiewicz i Maciej Żywno. Podczas spotkania we wtorek, 7 sierpnia, podpisano umowy z 13 beneficjentami.

- Staramy się praktycznie co tydzień pokazywać, że kontraktujemy nowe umowy, nowe wnioski zostają uruchomione w ramach RPO - powiedział marszałek Jerzy Leszczyński. - Dzisiejsze umowy dotyczą wsparcia szkół, ochrony zdrowia i promocji przedsiębiorczości. RPO mocno przyspiesza, zależy nam na tym, żeby środki były wydawane.

Celem projektu  pod nazwą  „Targujemy wspólnie z Klastrem Obróbki Metali”,   w którym wzięło udział 10 firm członkowskich oraz CPIiR jako koordynator inicjatywy, było wzmocnienie pozycji konkurencyjnej podlaskich firm w kraju i na rynkach zagranicznych poprzez udział w największej imprezie branży metalowo-maszynowej w Polsce. Wartość projektu wyniosła 114 tys zł, zaś dofinansowanie - 72,5 tys. zł.

- Dziękujemy za odwagę, za pomysł, za chęć realizowania przedsięwzięć w naszym regionie, bo to od tego zależy w jakim kierunku będziemy jako region się rozwijali. Trzymamy kciuki za realizację i prosimy o kolejne projekty i dobrą realizację tych obecnych - dodał wicemarszałek Maciej Żywno.