Marszałek Jerzy Leszczyński członkiem Rady Klastra Obróbki Metali

Admin

Marszałek województwa podlaskiego jako pierwszy w historii KOM samorządowiec został zaproszony do Rady Klastra Obróbki Metali podczas jubileuszu 20-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego.

W gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej 21 czerwca odbył się uroczysty jubileusz 20-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego, połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości zebrali się niemal wszyscy samorządowcy poprzednich kadencji oraz przedstawiciele organizacji współpracujących z samorządem terytorialnym. W obchodach uczestniczył Sebastian Rynkiewicz, koordynator Klastra Obróbki Metali.

- Rozpoczynamy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Możemy celebrować wolność, rozwijać region i cieszyć się dobrym życiem. Dzisiejsze święto to też czas wspomnień o działalności samorządu terytorialnego. A samorząd to wielka odpowiedzialność. I chociaż początki nie były łatwe, to widać jak wiele się zmieniło w regionie i mogę powiedzieć, że odnieśliśmy wspólnie sukces. Jest to też okazja do podziękowań tym wszystkim, którzy pracowali na rzecz samorządu województwa podlaskiego. Piękne jest nasze województwo, ale najpiękniejsi są pracujący i mieszkający tu ludzie - powiedział witając wszystkich zebranych marszałek Jerzy Leszczyński.

Zasłużonych samorządowców uhonorowano odznaczeniami państwowymi oraz Odznakami Honorowymi Województwa Podlaskiego. Specjalny okolicznościowy upominek dla radnych województwa wszystkich kadencji został przygotowany przez UMWP i Muzeum Podlaskie - orły ceramiczne przedstawiające godło II RP z 1927 roku. Zebrani obejrzeli film dokumentalny Beaty Hyży-Czołpińskiej „To jest właśnie samorząd” oraz wysłuchali wykładu prof. Huberta Izdebskiego, prawnika i eksperta w dziedzinie samorządności.

Niespodziankę Jerzemu Leszczyńskiemu przygotował koordynator Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz, który pogratulował marszałkowi, że został jednomyślnie zaproszony do Rady Klastra jako pierwszy w historii samorządowiec.

Źródło i foto: Wrota Podlasia