Największe targi przemysłowe świata z naszym udziałem. Oferujemy bezpłatne bilety

Piotr Walczak

Targi Hannover Messe 2018 będą trwały od 23 do 27 kwietnia. Należą do największych wydarzeń dla przemysłu na świecie. Na wspólnym stoisku, oprócz samego Klastra, zaprezentują się firmy: Art-Motor, Edbak, Nota, Starpol i Promostal.

- Jest to impreza nr 1 w Europie, jeśli chodzi o targi przemysłowe i kooperacji - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura KOM.

Powierzchnia targowa w Hanowerze jest tak duża, że pomiędzy halami kursują autobusy, a liczba wystawców to co roku ponad 6 500 firm. Liczba odwiedzających wynosi przeszło 225 tysięcy osób.

W tym roku - przy współpracy z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego - organizowana jest misja gospodarcza dla podlaskich przedsiębiorców do Hanoweru. Jej uczestnicy zwiedzą targi, wezmą udział w spotkaniach kooperacyjnych B2B i odwiedzą niemieckie podmioty w ich siedzibach - wszystko po to, żeby nawiązać nowe kontakty biznesowe. Udział w misji to dostęp do nowinek technologicznych oraz doskonały przegląd konkurencji i szansa na znalezienie nowych kontrahentów. Wyjazd ten odbędzie się w ramach projektu Enterprise Europe Network współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Klastrowiczom, którzy planują indywidualny wyjazd do Hannoveru, KOM oferuje bezpłatne bilety wstępu na targi. Aby je otrzymać, należy skontaktować się pod adresem e-mail: biuro@metalklaster.pl. Odwiedzający mogą też oczywiście liczyć na aromatyczną kawę na stoisku recepcyjnym klastra - hala nr 4, stoisko C50.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 poddziałanie 2.3.3 Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.