Udane wystąpienie na francuskich targach MIDEST

Piotr Walczak

MIDEST w Paryżu zaliczane są do największych w Europie targów poświęconych branży przemysłowej i kooperacyjnej. Trwały od 27 do 30 marca. Nie zabrakło tam stoiska Klastra Obróbki Metali.

- Tegoroczna edycja targów MIDEST, w nowej formule „global industrie”, połączonych z targami Smart Industries, Industrie, Tolexpo, tradycyjne odbyła się z udziałem KOM i firm z Polski Wschodniej. Wydarzenie to w takiej formie rzeczywiście było znacznie większe niż poprzednio. Czekamy na taką samą liczbę klientów, jak po poprzedniej edycji, z grudnia 2016 r. - powiedział portalowi Dzień Dobry Białystok Janusz Poulakowski, odpowiedzialny w Klastrze Obróbki Metali za internacjonalizację (na głównym zdjęciu w środku).

Wystąpienie KOM wspierane było przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli, co dodatkowo podnosiło jego wiarygodność podczas nawiązywania kontaktów biznesowych. Stoisko odwiedzali przedstawiciele przedsiębiorstw z całego świata, w ciągu czterech dni przeprowadzono dziesiątki rozmów z potencjalnymi kooperantami.

Paryska wystawa MIDEST za każdym razem gromadzi ponad tysiąc wystawców i około 40 tysięcy zwiedzających z 80 krajów, reprezentujących wszystkie gałęzie przemysłu, poszukujących przyszłych podwykonawców i chcących utrzymać relacje z obecnymi partnerami biznesowymi. W tym roku w Centrum Wystawienniczym Expo-Nord Villepinte, dzięki nowej formule „global industire”, udział wzięło około 2,5 tys. przedsiębiorstw.

Tematyka targów

Przetwórstwo metali: usługi przemysłowe i wyroby. Podsektory: obróbka (powierzchniowa, termiczna, skrawaniem, chemiczna), odlewnictwo, spawalnictwo, kotlarstwo, uszlachetnianie, formowanie, kucie, cięcie, mocowanie, łączenie, czyszczenie, wykańczanie, półprodukty, elementy złączne, komponenty, chemia przemysłowa.

Przetwórstwo tworzyw: plastiku, kauczuku, kompozytów, elektronika, elektrotechnika, automatyka, mikrotechnika, usługi dla przemysłu (inżynieria, projektowanie, badania, jakość, utrzymanie ruchu i inne usługi).