KOM aktywnym uczestnikiem Startup Europe Week Białystok

Admin

Wystąpienie Sebastiana Rynkiewicza na temat „Kiedy startup zyskuje na zaangażowaniu w klaster” podczas inauguracji imprezy, warsztaty dla studentów na temat sieciowania w ramach Startup Booster oraz stoisko z prezentacją KOM - tak klaster uczestniczył w wydarzeniach w dniach 7-9 marca 2018 r., organizowanych przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Startup Europe Week to inicjatywa Komisji Europejskiej. Organizowane w całej Europie wydarzenia promują przedsiębiorczość i motywują do zakładania własnych firm. Najważniejsze zagadnienia spotkania to: wsparcie finansowe przedsiębiorców, klastry nie tylko dla dużych firm oraz prezentacje startupów z BPN-T.

Swoimi doświadczeniami podzieliły się podlaskie startupy, którym udało się odnieść sukces, zaś eksperci regionalni i krajowi informowali o możliwościach wsparcia finansowego przedsiębiorców. Podczas warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli KOM uczestnicy poznali techniki wykorzystywane w sztuce networkingu oraz dowiedzieli się o korzyściach wynikających z rozległej sieci kontaktów w biznesie.