Trwa rekrutacja na staże rotacyjne

Admin

Podczas tegorocznej edycji Targów Praktyk i Staży, które odbędą się 20 marca na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, zaprezentowana zostanie unikalna inicjatywa pracodawców Klastra Obróbki Metali: projekt płatnych staży rotacyjnych, podczas których studenci odbędą wakacyjne praktyki w kilku firmach.

Staże będą trwały dwa lub trzy miesiące - w zależności od opcji wybranej przez kandydata. Każdy ze studentów spędzi po jednym miesiącu w każdej z firm, mając niecodzienną możliwość poznania branży i rynku pracy w regionie, a także własnych umiejętności i preferowanego stylu pracy w różnych kulturach organizacyjnych.

Program staży rotacyjnych skierowany jest głównie do studentów ostatnich semestrów studiów, zarówno inżynierskich, jak i magisterskich. Preferowane kierunki studiów to zarządzanie i inżynieria produkcji, kierunki o profilu mechanicznym i elektrotechnicznym, a także ciepłownictwo i technika grzewcza.

Do programu stażowego przystąpiły firmy: Ferrox, Metal-Fach oraz SaMASZ. Ze względu na lokalizacje tych przedsiębiorstw, głównym warunkiem udziału studenta jest mobilność, czyli gotowość do odbycia stażu w Białymstoku, Sokółce i Zabłudowie.

Staże odbędą się w okresie wakacyjnym, a rekrutacja studentów potrwa do 15 maja. Po tym terminie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne oraz podpisanie umów ze studentami. Dokumenty aplikacyjne (CV wraz z podpisanym zgłoszeniem do pobrania TUTAJ) należy przesłać na adres: praca@metalklaster.pl